45 minut do historie

Chile, z tisku, 1965 by Chile, z tisku, 1965
Zajímavosti

Inedito – nikdy nevídané


Téměř všechny komentáře se shodují na tom, že to nebylo jen obyčejné fotbalové střetnutí, ale něco, co prý nelze popsat. Tak to například píše časopis Estadion – Bylo to utkání fotbalově geniální. komentuje zápas populární časopis GOL Y GOL. Deníky nenapsaly na prvních stránkách o žádné mezinárodní události, ani o vnitropolitických problémech, ale o Santosu a reprezentantech ČSSR.


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/45-minut-do-historie#sigProId869630c088

Po skončení turnaje k nám dorazily zajímavé údaje. Na zápasech Hexagonalu bylo 65 000 platících diváků na jedno utkání. Tento průměr je i pro fotbalovou Evropu úžasným maximum. Chilskému lubu, který byl pořadatelem, se turnaj opravdu povedl. Zajímavé je, že od začátku turnaje začal klub vydávat svůj vlastní sportovní týdeník o 12 stranách. Jmenuje se GLOD COLD es CHILE (Colo Colo to je Chile).


Nejlepšími hráči turnaje byli vyhodnoceni Pelé a Masopust. Tisk o nich psal jako o gigantech Hexagonalu. Ale nebyl to jen Pelé a Masopust, ale obdiv sklidil i Lála, Kouba, Geleta, Valošek a další naši reprezentanti. “Jestli se při nezapomenutelných zápasech velmi často tleská, tak při zápase Santos - Liga ČSSR to byly ovace, které jsme zde ještě nezažili” – napsal časopis GOL Y GOL.
pro blog sport antique sepsalChile, z tisku, 1965

nakoupit na fanzone.cz Josef Masopsut na FANzone FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 39 krát
Označeno v :

Související položky (podle značky)