500 zápasů Vlasty Kopeckého v červenobílém dresu

-sty- by -sty-
Historie

v zítřejším ligovém zápase Slavia-Prostějov (1942)


Ani by člověk neřekl, jak rychle uteklo těch 10 let, po které Vlastík Kopecký ve 499 zápasech pomáhal šířit slávu červenobílých dresů Slavie. Je odchovancem vinohradského Rapidu a nikdy na svůj mateřský klub nezapomněl. Již před časem se nám svěřil, že se tam vrátí, až skončí krásnou kariéru v ligovém mužstvu Slavie.

Říká se: “První vyhrání z kapsy vyhání” a snad právě pro to se stal Vlasta hvězdou, že jeho vstup byl zvláštní. Slavil debut v ligovém zápase proti Viktorii v Plzni, současně s Vojtou Bradáčem na pravé spojce. Středního útočníka hrál tehdy Svoboda a při tom útok Slavie nevstřelil ani branku. Pak však brzy zapadl do mužstva a dnes by Slavia pocítila jeho neúčast stejně tvrdě jako Sparta odchod Nejedlého. Vlastovi bude v říjnu 30 let a věří, že bude ještě alespoň tři roky hráti v mužstvu mistral ligy významnou roli. Jako všichni hráči Slavie, je i Vlasta existenčně zabezpečen jako úředník Výsadní obilní společnosti a se svou chotí Libiší a malou dceruškou Danuškou tráví šťastné chvíle rodinného života v byte na Letné, odkud je to na Slavii jen skok, tím spíše, že Vlasta si zkracuje cestu - přes ohradu.


Slavia mu v zítřejším pětistém zápase věnuje pěkný upomínkový dar a příznivci klubu se jistě dostaví v plném počtu, aby Vlastovi mohli alespoň potleskem poděkovati za krásné chvíle, které jim za těch 10 let připravil.pro blog sport antique sepsalPolední list, č. 78, ročník XVI., 20. Března, 1942

nakoupit na fanzone.cz Sběratelské kartičky z časopisu STAR zakoupíte na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 63 krát
Označeno v :