Aby se do Edenu chodilo na dobrý hokej

Třetina , 1988 by Třetina , 1988
Hokej

Říká předseda oddílu ing. Bohuslav Čížek


V loňské sezoně si divák v Edenu hokeje příliš neužil. V rozhovoru s předsedou oddílu ledního hokeje TJ Slavia Praha IPS ing. B. Čížkem jsme proto minulou sezonu začali.

Máte pravdu, nebyla to úspěšná sezona, i když jsme se do “lepší osmičky” dostali. Ale nejde přece jen o výsledky, ale i dojem, který mužstvo u diváků zanechá. Zůstali jsme příznivcům hodně dlužni. Vina byla nejen v mužstvu, ale i ve vedení.


Co očekáváte od příští sezony?

Především, že bude lepší než ta loňská. Kolektiv se omladil, nastoupili noví, zkušení trenéři. Budeme trvat na tom, aby se zvýšila herní kázeň a kázeň obecně.


Koho považujete letos v 1. NHL za favorita?

V každém případě oba moravské celky. Zetor Brno a Olomouc. Překvapit však mohou i vojenská mužstva. Pokud jde o nás, chceme, aby s námi soupeři museli počítat. Považujeme za reálné umístění do šestého místa, nevzdáváme se však naděje na vyšší ambice. Nezapomeňte, že už druhé místo znamená postup do kvalifikace o první ligu a statut prvoligového mužstva pro nejbližší budoucnost.


Co řeknete na přivítanou divákům?

Chci je upřímně přivítat na dnešním utkání a poprosit je, aby nás nesoudili podle loňských neúspěchů, ale podle letošních výkonů a snahy. Nemohu slíbit jen úspěchy v nové sezoně, ale domnívám se, že mohu jménem našeho mužstva prohlásit, že v každém zápase udělají maximum pro to, aby divák chodil do Edenu rád na dobrý hokej..


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/aby-se-do-edenu-chodilo#sigProId1eff5c3f40

pro blog sport antique sepsalTřetina, č. 1, 25. Září 1988


A Bohuslav Čížek se dočkal, do Edenu se nechodilo na dobrý hokej, ale na prvotřídní. Už jako president HC Slavia Praha se radoval z historického postupu v roce 1992, považte, po 57 letech. A hráči dělali maximum, podařilo se jim vybojovat mistrovský titul, a to hned dvakrát. Ten první se slavil v Edenu. I Bohuslavu Čížkovi patří velký dík zejména za to, jak hokejovou Slavii „držel“ v dobách před rokem 1989.


pro blog sport antique sepsalDaniel Markvart

nakoupit na fanzone.cz Dobové slávistické Třetiny a později Arény naleznete na: FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 18 krát
Označeno v :