STAR

časopis STAR by časopis STAR
Fotbal

Slavia – Austria 4:3 (1:2)

Slavia dovedla v prvém svém zápase sezony překvapiti hlediště krásným zeleným trávníkem, ale ne tak již svým výkonem. Vysoká její vítězství s venkovskými mužstvy sice nemohla býti směrodatná pro boj se Šindelářovým mužstvem, ale přece jen zanechala mezi příznivci jistý stupeň sebevědomí. Tato vlastnost se však brzy po zahájení hry ztratila. Nejistota teamu se stupňovala každou akci Austrie, která těžila dokonale z hráčsky nepromyšleného výkonu obrany domácích. Vtip hry rakouského mužstva byl zřetelný v individuálním útoku Stroha po deseti minutách zápasu, kdy obešel Čambala, náznakem přihrání oklamal Fialu a jistým umístěním míče překonal nepozorného Pláničku. Následovaly vteřiny povzdechů a poznání, že Svoboda jest jako vůdce útoku pouze v soudcovském zápise. Snažil se divákům dáti najevo, že hraje, a s krajním sebezapřením, zraněn. Po další brance Spechtově, na které měli ještě vedle střelce a Šindeláře také “zásluhu” oba nervosně pobíhající obránci, zůstalo již hlediště apatické a neuchýlilo se k oné domnělé pomůcce, jež počíná nevybíravým slovníkem a pokračuje pískotem. Věnovalo potleskem svou přízeň Austrii. Na scénu vstoupil pak rozhodčí Vogl, který se poctivě snažil, aby Slavii neublížil a neuznal Austrii goal Strohův. Čas se dovlek k 25. Minutě, kdy z trestného kopu Puč špatně střílel, ale Sobotka šťastně míč zachytil postaral se o goal – 2:1.

View the embedded image gallery online at:

V dalším průběhu pokračoval Čambalův lehkoatletický training, Svobodovo kulhání, Pechova velkovýroba dramatických momentů s úsměvy. Šindelářova opatrná hra, bezvadný kombinační styl Austrie, vše beze změny. K té došlo až o přestávce, kdy sice nehrající Ženíšek zůstal seděti dále oblečen na tribune, ale byl vyměněn Svoboda a Čambal.

Do dalšího boje nastoupila Slavia s odpočatým Kopeckým a Šimeperským. Sobotka převzal Svobodovu úlohu. Následovala ostřejší hra, jež měla za následek, že od Austrie odešel z lino Stroh a přišel Jeruslaem. Pak zase byl zraněn Špechtl a vrátil se Stroh. Slavia získala opět vedení hry v desáté minutě, kdy Kopecký vyrovnal, a když ve 25. Min soudce odpískal penalty za nastřelenou ruku Andritze. To znamenalo další goal. Brzy však Stroh z akce Šindeláře vyrovnal. Když již diváci byli spokojeni I s nerozhodným výsledkem a rozhodčí hleděl na hodinky, zasáhl Bradáč míč, jenž se dostal k Pučovi. To znamenalo vítězství 4:3 a konec.

Na naší footballové fotomontáži jest Plánička při obranné akci při útoku Stroha za přihlížení Fialy, dále Pech v boji Viertlem, Šindelář, nejlepší hráč mužstva Austie. Další obrázek ještě z příprav naší Armádní XI. V boji s Nuselským 3:2. Vidíte zákrok brankáře Nuselského Sadílka při útoku Smrže. Asistují obránci Stejskal a Hofman.