Bardejovské překvapení
Štart

Bardejovské překvapení

Štart, 1957 by Štart, 1957
Historie

Asi před rokem jsme na tom místě psali o starostech pracovníků bardejovského fotbalového družstva „Šport“, kteří by chtěli vyrábět kdejaké přepotřebné věci pro naše sportovce, a ne, a ne najít trošku porozumění v orgánech vyšších i nižších.


Šlo v podstatě o to, že by Bardejovští mohli vyrábět, také na vývoz – kopačky a tretry s vyměnitelnými hřeby.

Napříč všem těžkostem se však ukázalo, že Bardejovští jsou mládenci k světu a že dokážou to, co umí. A dnes vás můžeme potěšit novinkou radostnější než před rokem.


Bardejovští „sporťáci“, když procestovali celou republiku, konečně našli, co hledali: výrobce vyměnitelných hřebů do kopaček, kterým je Plzeňské lidově výrobní družstvo „Dílo“. Plzeňáci dodají Bardejovským letos 30 000 ks „hřebů“, které se skládají z matice na závit, kovového jádra, potáhnuté vrstvou gumy a jsou 2 cm vysoké. Kus bude stát asi 50 haléřů. Prvních 22 párů kopaček, které jsme opatřili vyměnitelnými „kolíky“, poslali vyzkoušet do bratislavského Slovanu. Několik párů se již z Bratislavy vrátilo a ukázalo se, že je třeba vrstvu gumy zesílit. Zdá se však, že Bratislavané vzhledem k nedávným ligovým výsledkům neměli v bardejovských kopačkách moc štěstí. Další pár zkouší bardejovská Bomba. Zejména on si uvědomuje, že v kolíkách, které se dají vyměnit podle terénu – se dobře běhá. V Bardějově chtějí do konce roku připravit všechny technické postupy pro pásovou výrobu, aby by už v příštím roce vyrobili prvních 6000 párů.


Horší to mají Bardejovští s hřeby pro tretry. Ještě stále neví, zda je dostanou nebo ne. Zato však vyrobili pro naše sportovce další novinku – „lomené lopty“. Vyrobili jich několik, podle směrnic Vývojového střediska výrobních družstev v Bratislavě. Nový typ míčů je ušitý z 18 dílců, má patentní uzávěr a zalomené dílce. Právě ty způsobují, že míče jsou neobyčejně pružné, drží kulatost i ve vlhku dík kvalitní impregnaci nenabírají váhu proti normativu stanovenému čs. Normami. „lomené lopty“ zkouší Tatran Prešov.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/bardejovske-prekvapeni#sigProId912414b318

Věříme, že právě tak radostnou novinu vám budeme moci častěji oznámit i o připravovaných tretrách s vyměnitelnými hřeby.
pro blog sport antique sepsalŠtart, č. 43, 1957

nakoupit na fanzone.cz Sběratelské předměty a sportovní kuriozity zakoupíte na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 69 krát
Označeno v :