Dárek hokeji (1978)

J. Lacina, Stadion, 1978 by J. Lacina, Stadion, 1978
Hokej

Začaly dny velkého hokeje. Ke Sportovní hala směřují každé odpoledne a večer davy diváků.

Všichni jsou napnuti, jak dopadne klání na ledě. Už před halou mají před očima mužné souboje u mantinelu, mlýnici před brankovištěm, bleskurychle brejky. Přesto snad nepřehlédli, že objekt Sportovní haly se zvětšil o přístavbu. Proč byla postavena a čemu v průběhu mistrovství světa slouží.


Navštívili jsme přístavbu Sportovní haly měsíc před MS, právě ve chvíli, kdy končil prohlídku předseda ÚV ČSTV Antonín Himl a místopředseda ÚV ČSTV dr. Luděk Dušek. “Byli jsme spokojeni a ocenili jsme rychlí postup prací a kvalitu díla,” řekl nám vedoucí Investičního oddělení ČUV ČSTV Jiří Petera, zde ve funkci předsedy komise výstavby Organizačního výboru MSLH.


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/darek-hokeji#sigProId311b82563d

Už v roce 1972 v průběhu mistrovství světa u nás se ukazovalo, že Sportovní hala postrádá pro tak mimořádnou událost důstojné zázemí. Když bylo rozhodnuto, že mistrovství světa 1978 se bude konat opět v Praze, stala se tato otázka velice naléhavou a aktuální. Proto se zrodil projekt, podle kterého byla v rekordně krátkém čase postavena budova sloužící v těchto dnech direktoriátu a organizačnímu výboru mistrovství světa. Je vlastně centrem celé režie velké události.

Tehdy před měsícem už svítila omítka přístavby novotou, v oknech a prosklených plochách, se odráželo březnové slunce. Venkovní práce byly ukončeny. Zato vevnitř se pilně pracovalo na obkladech, elektroinstalaci, montovalo se vzduchotechnické zařízení, definitivní podobu dostávaly podlahy.

V přízemí přístavby je restaurace s komplexním zázemím moderní kuchyní, chladírenských boxů a skladovacích prostor. Restaurace má kapacitu sto míst a po mistrovství světa ji bude spravovat RAJ Praha 7. V prvním patře je zasedací síň s vhodně přičleněným prostorem, který bude jakousi síní slávy a tradic československého hokeje. V celém komplexu dlouhém dvacet šest a širokém patnáct metrů je patnáct oddělených kanceláří.

Generálním projektantem přístavby je Sportprojekt Praha, generálním dodavatelem Montované stavby Praha, stavbu prováděl závod 01. Na realizaci se podílela řada subdodavatelů – Stavika Praha, Pražský stavební podnik, Elektropodnik Praha, Janka Radotín a mnoho dalších.

Přístavba vyrostla v rekordně krátkém čase. Vždyť s prvním pracemi se začalo v Srpnu minulého roku. Rychlost i kvalita provedených prací je vizitkou umu dělníků všech profesí, kteří se na stavbě podíleli. K včasnému dokončení přístavby přispěly i pravidelné kontrolní dny, přispěl k tomu i sdružený socialistický závazek všech rozhodujících podniků, organizací a komise výstavby Organizačního výboru MSLH. O postupu stavby bylo pravidelně informováno vedení ÚV ČSTV a ČÚV ČSTAV.

Dobré dílo se podařilo dík za to patří všem, kteří se o ně přičinili.
pro blog sport antique sepsalJ. Lacina, Stadion, 1978

nakoupit na fanzone.cz Historické suvenýry, programy a dokumenty z MS 1978 naleznete na: FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 30 krát
Označeno v :

Více z této kategorie:

« V mlze nad La Manchem