Deblista k pohledání

Program Davis Cup, ČSSR-NSR, 1982 by Program Davis Cup, ČSSR-NSR, 1982
Ostatní sporty

Pavel Složil sehrál sice v Davisově poháru zatím jen šest dvouher a dvě čtyřhry, ale vždy, když byl pověřen náročným úkolem, obstál.

Poprvé v roce 1978 proti Rumunsku, kdy se v průběhu přípravy zranil jak Ing. Jan Kodeš, tak Jiří Hřebec. Spolehlivě bodoval, totéž zopakoval i v Bukurešti o dva roky později. Svedl pětisetový souboj s Clerkem v Buenos Aires, spolu s Tomášem Šmídem získal bod ve čtyřhře proti Francii. Zkušenosti z týmových soutěží má. Pomáhal dobývat Galeuvův pohár, několik let je členem družstva pro Královský pohár.

View the embedded image gallery online at:

Sezona 1981 byla pro Pavla Složila především sezonou úspěšných čtyřher. První velký úspěch zaznamenal v 18. Turnaji loňské Grand Prix, když vyhrál v Nancy a ve finále porazil známého Rumuna Nastaseho 6:2, 7:5, pak přišla řada deblových titulů v Grand Prix, spolu se známým Mexičanem Paulem Ramirezem vyhrál Florencii, ve finále zdolali Italy Penattu a Bertolucciho 6:3, 3:6, 6:3, poté Boston, dalších sedm turnajů GP vidělo Pavla Složila s různými partner ve finále: Linc (hrál s Australanem Drewettem a podlehli mladým Švédům Jarrydovi a Simonssonovi 4:6, 6:7), Nice ( s Lewisem prohráli a Noahem a Poretsem 6:4,3:6,4:6), v Monte Carlu s Tomášem Šmídem nestačili na Gunthardta a Taroczyho 3:6,3:6, ve Washingtonu s Tayganem podlehli Ramurezovi a van Winitskemu 7:5, 6:7, 6:7, v North C|onwey s Tayganem prohráli s Gunthardthem a Mc Namarou 7:6, 6:7, 4:6, v Ženevě opět s Tomášem Šmídem podlehli Gunthardtovi a Taroczymu 4:6, 6:3, 2:6 a konečně v Basileji s Gunthardtem prohráli s Clarkem a Nastasem 7:6, 6:7, 6:7!