Náš kreslíř Dr Fischer na lovu v Paříži
časopis STAR

Náš kreslíř Dr Fischer na lovu v Paříži

-hr- by -hr-
Zajímavosti

Znáte našeho obrázkáře dr Fischera ovšem jen z jeho kreseb, na nichž dovede pružnou a jednoduchou čarou vystihnouti typ našich sportovců lépe než dlouhý článek.

I když je v ní někdy hodně sarkasmu, je dr Fischer velmi hodný a pořádný mladík. Jeho oblíbenými modely jsou boxeři. Nyní však odjíždějí jeden za druhým do Paříže, dr Fischer se vydal tedy za nimi a teď nám píše a maluje, co viděl asi takto:


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/fischer-na-lovu-v-pariz#sigProId0c387fd551

Našel jsem všechny tři, Jakše, Hrabáka i Hampachera v jejich domově na Avenue Daumesnil. Jsou ve výborné náladě, a plni síly, při běhu v Bois des Vincennes začal Jakš bíti pěstmi do stromu, až z něj odletovaly špalky jako ruka a Hrabák se opřel o věkovitý dub a vyvrátil ho-aspoň se mi to skoro tak zdálo. Hrabák trenuje v Athletic School, kdyžto Jakš, kterému drží čas manager Krassovský v Berlitz School stejně jako Hampacher pod dozorem Ulrichovým. Jakš dělá pokroky, slyším o něm velké věci ajistě brzo přijde do Palais des Sports K Dicksonovi. Mluvil jsem o něm s Dicksonem a při tom jej také namaloval. Usmíval se spokojeně a dal mi lístky na championát světa Thil-Candel. Krasovský však nechce Jakše Dicksonovi ještě dát, až bude míti větší rutinu a ještě větší popularitu. Na zápase Thil-Candel jsem byl, Palais des Sports je ohromný, ale zápas nebyl pěkný. Chlapi se po sobě jen váleli – tak vypadal skoro celý zápas. Rozhodnutí bylo vlastně nesprávné, Thil měl vyhrát a publikum v tom směru demonstrovalo. Ale Dickson měl asi radost, bylo tam plno. Někdy vám napíšu celý referát o boxu.
pro blog sport antique sepsal-hr- , časopis STAR, č. 43, 1934

nakoupit na fanzone.cz Výtvarné umění s tématikou sportu také na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 202 krát
Označeno v :