Footballový soudce (1923)

Sport a hry, č. 44, 1923 by Sport a hry, č. 44, 1923
Zajímavosti

Sbor čsl. soudců footballových vydává svůj vlastní list “Footballový soudce”.

K vydávání vlastního odborného listu byl donucen mecenášským chováním svého dřívějšího ofic. listu, jehož byl spolumajitelem, “Sport. věstníkem”. Tento nový list, věnující se pouze odborným a organisačním stránkám soudcování, jakož i dohlížení nad správným a cílevědomým prováděním čsl. Kopané, byl dávno již potřebným, a to hlavně pro členstvo – soudce z venkova, kteří tímto dnes mimo “pravidla” dostávají instrukce každého týdne, které dříve neměli a pro nemožnost osobních styků se svými korporacemi nemohli míti.


Vítáme proto v zájmu footballu tento nový list a přejeme mu předem mnoho zdaru.


A tento krok sboru vítáme, co další osamostatnění, čímž je dána záruka, že i on nebude odkázán na dnešní “pražské vedení football”, které není naprosto sportovním. Jeho naprostou autonomii plně uznáváme, neboť jako na hřišti je soudce plně autonomní. Stanovisko toto obzvláště je odůvodněno dnešním stavem football, ve kterém jsou dne dva tábory – pražský football a venkovský football – odděleně!


Naprostá nezávislost soudců obzvláště při dnešní sportovní morálce je nevyhnutelně nutná!

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/footballovy-soudce#sigProId2ea5dbee58pro blog sport antique sepsalSport a hry, č. 44, 1923, Východočeský

nakoupit na fanzone.cz Výtvarné umění a sport naleznete na:: FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 34 krát
Označeno v :