Pěta řídí jarní Sparta-Slavia!

Polední list, 1941 by Polední list, 1941
Zajímavosti

Nedělní zápasy schváleny

V sobotu Libeň-Bohemians a v neděli na hřišti Sparty dvojzápas Sparta-Prostějov a Viktoria Žižkov-Kladno. Rozhodčí na 23. Března vylosováni. Nové delegační tarify rozhodčích.


Včerejší schůze ligového hracího oddělení proběhla klidně. Nejprve byly schváleny výsledky všech nedělních ligových zápasů. V řadách delegátů chyběl tentokráte zástupce Židenic prok. Plhoň, jenž-jak známo-rezignoval. I tentokráte můžeme zaznamenati několik pochval rozhodčích. Také Viktoria Žižkov vyslovila dík p. Kočířovi za vzorné řízení jejího utkání s Bohemians, stejně jako Kladno pochválilo rozhodčího Benedu.

Předsedající Blažej oznámil nové delegační rozhodčích. Nad 100 km cesty vlakem má napříště rozhodčí nárok na II. Třídu rychlovlakem, ve zvláštních případech mimo to i na spací vůz, nesmí však účtovati nocležné v částce 60 K. Stravné celodenní obnáší u rozhodčího 70 K, polodenní 42 K, místní stravné 30 K.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/jarni-sparta-slavia#sigProId7c8f02e916

Několik drobných rozhodnutí:

Hostující klub se musí k zápasu na cizím hřišti dostavit včas. Částka ve výši 5 % hrubého příjmu za úpravu hřiště připadá při dvojzápasech vždy tomu klubu, který je podle vylosovaní pořadatelem. Rozpor vzniklý právě z tohoto titulu mezi Židenicemi a Libní musí býti urovnán do příští schůze.

Viktoria Plzeň oznámila, že k normálnímu vstupnému vybírá dalších 20 hal., a to na pojištění diváků proti úrazu. SK Plzeň požádal, aby na nedělní utkání ze Slávií v Plzni mohl rozšířiti hlediště o 150 sedadel na hřišti. Zaručuje se při tom pořádek. Slavia souhlasila. Utkání Slavia – Plzeň bude hráno již o 15.30 hod. bez čekací lhůty. Stejnou dohodu oznámily též kluby Pardubice a Plzeň pro kolo další.

Třetí kolo bude zahájeno již tuto sobotu

Třetí kolo národní ligy bude zahájen již tuto sobotu utkáním Libeň- Bohemians. Hřiště bude oznámeno během týdne. V neděli dojde na hřišti AC Sparta ke dvojzápasu v pořadí: Sparta -Prostějova a Viktoria Žižkov-Kladno.
pro blog sport antique sepsalPolední list, roč.: XV., č: 68, 11. Března, 1941

nakoupit na fanzone.cz Historické vstupenky zakoupíte na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 63 krát
Označeno v :