Jubilejní derby očima trenéra (1987)

v by v
Fotbal

Prohraje-li mužstvo 0:3, nebývá trenérova nálada nejrůžovější.

Vlastimil Petržela prožíval derby se Spartou po sedmé. Šestkrát v něm statoval jako hráč, v pondělí poprvé jako trenér. Ani jednou Spartu neporazil, ale na trávníku vždy válčil do poslední minuty. Má proto právo říci: “Slavia bude v současném stavu dobrým mužstvem, pokud bude bojovat. Na Spartě jsme soupeři nabídli svými chybami šance a on je bez výraznější převahy využil na přesvědčivé vítězství 3:0. Náš úkol byl jasný: udržet do poločasu při očekávaném náporu Sparty bezbrankové konto. Těsně pře odchodem do šaten jsme však dostali branku a taktika ve druhé půli se musela změnit. Kubík přešel do zálohy posílit útok. Šimůnek nastoupil do obrany hlídat Haška. Nevytvořili jsme si však žádnou gólovou šanci a udělali chyby, za které jsme zaplatili.

Náš výkon nepodepřelo ani pět reprezentantů (snad je Jeslínek uspokojil), jména zápasy nevyhrávají. Jsem přitom přesvědčen, že naše sestava byla optimální. I přes porážku – zaslouženou- jsem optimista. Věřím, že se mužstvo konečně poučila finále Českého poháru v Písku bude jiné! Teď však máme před sebou dva těžké zápas: dnes Vítkovice a za čtyři dny Bohemians. Máme před sebou dva Velké úkoly: získat body a rehabilitovat se před svými příznivci.”