Kanaďané prověří nové mužstvo ČSSR

Program utkání, 1969 by Program utkání, 1969
Hokej

Kdykoliv k nám přijedou Kanaďané, je to vždy pro náš hokej veliká událost.

Nebude tomu jinak ani tentokráte. Kanadští reprezentanti vybojují s našimi celkem pět mezistátních utkání – 22. A 23. Listopadu v Praze, 25. Listopadu v Bratislavě, 27. Listopadu v Košcích a opět 29. Listopadu v Praze. Po dost namáhavém začátku naší 1. Ligy to bude pro hráče našeho reprezentačního mužstva hodně náročná zkouška, zejména jejich fysické zdatnosti. A jak sami naši trenéři říkají…zatížení půjde až za hranici únosnosti. Vždyť již 30. Listopadu odletí naše mužstvo na velký mezinárodní turnaj do Moskvy, kde jej čekají další účastníci “silné šestky”. Hokejová termínová listina však nepřipouští žádný oddech, je třeba využít každého dne k prověření našich reprezentantů. Vždyť na mistrovství světa do Kanady, které bude jedním z nejtěžších, chceme postavit to nejlepší mužstvo.


Pět utkání Kanaďanů má být první přípravou a opravdovou prověrkou našeho reprezentačního mužstva. O našich soupeřích dobře víme, že jsou ostří chlapci, kteří mají tvrdý způsob hry v krvi, kterým se na nějakém tom bodyčeku, přitisknutí na hrazení či naražení soupeře nezáleží. Nová pravidla hry připouštějí daleko tvrdší způsob boje než v loňské sezóně, bude se podle nich pochopitelně hrát i na světovém šampionátu v Kanadě, a tak si musejí naši reprezentanti zvykat Utkání s Kanaďany mají ukázat, kteří naši hokejisté si již takový způsob hry osvojily a mají opravdovou šanci reprezentační dres oblékat nadále. Proto k pěti střetnutím s Kanaďany nominovali naši trenéři doc. Vladimír Kostka a Jaroslav Pitner po poradě s ústřední trenérskou radou větší počet hráčů – 27. Příležitost prosti nositelům javorového listu mají dostat všichni. Trenéři si chtějí vyzkoušet i různé složení jednotlivých formací, kdy vedle zkušených hráčů by nastoupili nováčkové. Prostě – v utkáních s Kanaďany budeme hledat nejen “tvrdší typy” hráčů, ale i nejvhodnější složení mužstva.


V mužstvu ČSSR budeme oproti loňsku postrádat některé hráče. Jiřík a Golonka se rozloučili s reprezentací, jiní zatím “nestrávili” nová pravidla připouštějíc vice tvrdosti. Svou velkou příležitost dostávají noví hráči – Hovorka, Panchártek, Neubauer, Paleček, Haas, Martinec, Novák, Šťastný a take hlinku k těmto nováčkům můžeme počítat. Všem přejeme, aby se jejich reprezentační premiéra vydařila! Náš hokej potřebuje novou, zdravou krev.

Ale i Kanaďané hledají své nové reprezentační mužstvo. Zatím k nám s mnoha novými hráči nepřijíždějí, kádr mužstva tvoří hokejisté, kteří již v Evropě – mnozí několikrát – hráli. Ale to nás nesmí mýlit. Budou stejně dobří a ostří, jako bývali v minulosti. V pěti utkáních u nás jim jde zřejmě také o to, aby z těch, které přivezli, vybrali ty nejlepší a aby po doplnění devíti profesionálními hokejisty - což usnesení LIGH umožňuje – sestavili mužstvo, které by v Březnu příštího roku ve Winnipegu a Montrealu vybojovalo Kanadě zpět její ztracené hokejové pozice.


A tak vlastně – jeden bude prověřovat druhého! Z toho pohledu se na střetnutí ČSSR – Kanada budeme dívat i my z hlediště.
pro blog sport antique sepsalProgram ČSSR – Kanada, 1969

nakoupit na fanzone.cz Historické hokejové puky zakoupíte na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 61 krát
Označeno v :