Jak se Kordovo vítězství prodražilo Australanovi

Aleš Pohořal by Aleš Pohořal
Zajímavosti

Psal se rok 1998 a na tenisovém Australian open v Melbourne bylo před jeho začátkem v sázkovém stanu (tehdy se ještě smělo sázet přímo v areálu) živo.

Probíraly se šance favoritů a dolary jen „létaly“. Zatímco domácí sázeli opravdu hodně, já se svou kolegyní jsme se podělili o nejmenší možnou částku pěti dolarů a vsadili jsme Petra Kordu v kursu 20:1. Za námi stáli dva Australané a jeden z nich říkal:


„Můj fotr se totálně zbláznil, dal mi pět set dolarů, abych vsadil na nějakého Kordu, že se mu o jeho vítězství zdálo. Taková blbost, raději mu za půlku něco koupíme, půlku prochlastáme“.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/kordovo-vitezstvi#sigProIddc74d4de00

Jak řekli tak učinili. Těžko si dovedete představit, jak měnili každým Kordovým postupem barvy. Už ve čtvrtfinále byli brunátní a fialoví a stále doufali, že se cesta našeho hráče zastaví. V semifinále už byli zelení jako láhev od Becherovky a před finále bílí jako stěna. Tatínek navíc volal, že se vítězství blíží a spekuloval co koupí vnoučatům a kam všude za 10 000 dolarů pojede. Pak jsem je potkal po té, kdy Korda ve finále doslova rozstřílel Riose a v kapse mne hřály vyhrané dolary.


„Tátovi to říci nemůžu, radši půjdu někam na brigádu a těch deset tisíc dolarů si půjčím“.


Bylo to férové, a dodnes někde v západní Austrálii zřejmě žije stařík, který se chlubí vnoučatům svým tipem. Je hezké, že mu jeho syn nezkazí do konce života tuto radost.pro blog sport antique sepsalPro Sportantique BLOG-Aleš Pohořal

nakoupit na fanzone.cz Sběratelské předměty a sportovní kuriozity naleznete na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 48 krát
Označeno v :