Bude se řešit krise Sparty?

Polední list, 1941 by Polední list, 1941
Fotbal

Velké pobouření v řadách členstva.

Došel nás dopis věrného Sparťana, který svědčí o náladě. Ale nelze ani se všemi investicemi souhlasit. Jisto ovšem je, že ligové mužstvo Sparty má řadu slabin, které se dají odstraniti jen získáním posil. - Podle našich informací budou se hledati především posily na místo obou spojek a střed. záložníka.


Soustavné neúspěchy ligového mužstva Sparty v jarní ligové soutěži vyrostly v úplnou krisi. Nelze již mluviti o náhodách a smůle. Již před zahájením jarní ligy jsme poukázali na tento stav, náš článek však zůstal hlasem volajícího na poušti. Vedení Sparty prostě zestárlo. Zvyklo si na určitý postup a metody z dřívějších dob a nedovede se přizpůsobiti jiným poměrům v naší kopané. Zvyklo si z dob velkých příjmů Středoevropského poháru na snadný způsob získávání posil z ciziny za závratné částky. Dnes, když scházejí příjmy ze Středoevropského poháru, nevědí si asi vedoucí Sparty rady. Nedovedou to, co jiné kluby museli dělati po celá desetiletí: vychovávati vlastní dorost a v nejhorším případě díky své odborné znalosti získávati posily v řadách neznámých talentů z podřadných klubů.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/krise-sparty#sigProId1a510321bc

Vedení Sparty mimoto ještě chybovalo soustavným přezíráním novinářských kritik. Nechtělo prostě bráti na vědomí, že mužstvo stárne a že je zapotřebí postupného omlazení. Až dospělo k dnešní situaci, kdy těch mezer v mužstvu je příliš mnoho, než aby se daly naráz vyplniti.

Mluvili jsme s osobou blízkou výboru Sparty. Bylo nám řečeno, že nyní již i vedení uznává tuto nutnost. Především se musí prý nalézti lepší střední záložník a lepší, především průbojnější spojky. Učiní prý se pokusy v nejnižších týdnech. Prozatím nelze prý se konkrétně vyslovovat, neboť do konce května než bude rozhodnut ligový boj, v němž tolik klubů je stále ještě v nebezpečí sestupu-žádný klub uvolňovat nechce a o uvolňování svých hráčů ani slyšet. Později prý budou kluby ochotnější. A do té doby ujme se již funkce trenéra 1. Června Josef Kuchynka.
pro blog sport antique sepsalPolední list, I. vydání, 1. Května 1941

nakoupit na fanzone.cz Historická periodika a ostatní tiskoviny zakoupíte na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 58 krát
Označeno v :