Pohár „SPORTU A HER“ pro hockey na ledě (1907)
Sport a Hry

Pohár „SPORTU A HER“ pro hockey na ledě (1907)

-Henry- by -Henry-
Hokej

IV. ročník


Napsali jsme v minulém čísle, že s trochem přízně počasí pohár Sportu a Her musí míti svůj úspěch. A věru, že té přízně počasí nebylo víc než trochu. Ale i to stačilo, abychom podporovali horlivost klubů v soutěži se angažovavších docílili aspoň hlavního rozhodnutí, na prvém, respektive na druhém místě. Držitelem poháru Sportu a Her pro r. 1907 se stalo mužstvo A.C. Sparty, jenž v sensaci proměnilo svůj vstup do soutěže oním rekordním score na Akademickým S.K., jehož zoufalý boj s I. Č. L. T. K. jsme sledovali bez dechu, které porazilo pěkně hrající L.T.C. a konečně v nádherném boji, důstojném pohárovém finalu těsně, ale regulerně triumfovalo nad Slavií. Mužstvo Sparty děkuje své vítězství své statečnosti, houževnosti a nikdy neochabující energií. Jimi vlastně dvakrát již vyhrálo pohár, poprvé v onom dramatickém utkání s I. Č. L. T. K., kdy prohrávaje halftime 5:2, dovedlo 15 minut před koncem zápasu se ujmouti vedení (které ovšem opět ztratilo), a podruhé v novoročním zápase se Slavií, kdy ve 13. minutě druhé polovice prohrávalo už 3:1, Úspěch tak těžce dobytý možno sice soupeři záviděti, avšak současně třeba uznati bez okolků jeho vysokou záslužnost.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/pohar-sportu-a-her#sigProIdbca058d24d

Po prvních dvou dnech soutěže mu museli slyšeti výtky (které jsme ostatně očekávaly), že celá organisace má cosi překotného do sebe, že na úkor vnějšího úspěchu a pohodlí mužstev příliš pospícháme. Řád soutěže se výborně osvědčil, a kdyby se i povedl zápas I. Č.L.T.K. proti Smíchovu, byla by dnes celá soutěž rozhodnuta. Doufáme však, že i na tento zápas ještě dojde a že každý z účastníků soutěže nebude zkrácen tím spíše, že podle dobré rady jednoho z našich konfrérů (která se úplně shoduje s naším už dříve chovaným a jen proto neprojeveným přáním, aby nám nemohlo býti vytýkáno, že neponecháváme klubům času k přátelským zápasům) chceme vyloučené z poháru kluby odškodniti soutěží o útěchu.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/pohar-sportu-a-her#sigProId7a7f7d545c

Pohár Sportů a Her oživil zimní období, získala sta a sta přátel hockeyi na ledě, jež po nezdařeném jednom začátku definitivně (skromně ovšem) zapustil kořeny před 8 léty, kdy v cyklistovi uveřejnili jsme pravidla jeho a kdy B. Z. K. a Slavii našel horlivé pěstitele, pohár náš letos počtvrté vypsaný díky podpoře českých klubů přispěl valnou měrou k popularitě sportu dnes vedle kopané nejoblíbenějšího, přispěl i k vývoji toho samotného měrou takovou, že Praha opět v jednom Sport nabyla vedoucí posice z nichž jako známe Slavii, Spartu i Č . L. T. K.-se nedá jen tak snadno vytlačit.

Že se tak stalo jest zásluhou-opakujeme našich klubů, dobré věci s celou duší oddaných několika jednotlivců-a na posledním místě iniciativy Sportu a Her. Vědomí, že jsme nepracovali bezvýsledně jest naší odměnou.pro blog sport antique sepsalSport a hry, č. 48, 3. Ledna, 1907. -Henry-.

nakoupit na fanzone.cz Sportovní humor a karikatury na FANZONE
(3 - počet hlasů)
Přečteno 98 krát
Označeno v :

Související položky (podle značky)