Wembley Lions
Wembley Lions Star

Řádky od ledu

časopis STAR, 1933 by časopis STAR, 1933
Hokej

Opět týden hockeyových událostí na Zimním stadionu.

Tentokrát přátelské utkání Wembley-Lions, kteří jsou téměř jistými favority ve skupině evropského poháru. Opět tedy Angličané a opět prvotřídní podávaná na hockeyový sport. Máme na Angličany štěstí, jistě jejich přičiněním.


Porážka, která nemrzí

Již proto, že se nehrálo o body do soutěže, nemusí porážka 2:3 mrzeti LTC team a pomyslíme-li na úroveň hry, pak na porážku ani nevzpomeneme. Technicky i zevně dokonalý sport. LTC až na jednotlivce hrál celkem výborně, ale lvi z Wembley hráli ještě lépe. Známá jména Bates, Cosby, Jakson vesměs jsou třídami pro sebe, jichž hra dovede nadchnuti každého z diváků. Jsou to virtuosové ve velké hockeyové filharmonii. Tedy požitek z podívané byl právem přednější než score.

Lvi druhý den

Praha nesvědčila Angličanům, neboť byla zřejmě únava z předešlého zápasu a snad i pozdnějších pozápasů a exhibic je hodně umrtvila v důraznosti výkonů. Jejich manager prožil v noci stejně starostí jako pak při matchi, když chudák Cosby nestačil svými očky sledovat prožluklý puk, který mu příliš často, pětkrát unikl do branky. Spolkli však svoji porážku s chladným, pravým anglickým klidem. Těžko vůbec soudit, co si při tom myslili.

Náš národní team

Otázka: Můžeme míti nadějný národní team do olympijských her? Odpověď: Rozhodně můžeme, přidržíme-li se zásady připustiti mladé k tvrdé práci. Od brankáře Boháče až po nový objev Trojáka, mládí zvítězilo. Kromě dra Pušbauera a Malečka všichni mladí hráči, ale velcí ve svém výkonu. Mládí vyhrálo na celé čáře, dobylo práva uznání. Nechvalme však bezvýhradně předem a uvědomme si, co je potřebí, aby naděje v budoucnosti byly jistotou. Potřeba je jedna: Nechte je projíti výhní tvrdých zápasů mezinárodních, jedině tak porostou a vykovají se z nich opory hockeyové slávy československé. Jak by nyní mohl vyhlížet národní team? Suďte nad touto sestavou: Boháč, Maleček, Michálek (Košek), Troják, Tožička, Kučera, Drahoš, Zdeněk, Cetkovský, Viola! Pamatujte, že jsme se o této sestavě zmínili, dejte příležitost k práci a v roce 1936 si povíme o výsledku. Nebojme se, že budeme zklamáni.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/radky-od-ledu#sigProIdfd833b433f

Noví lidé

Již v pondělním zápase „narodil se Troják, donedávná neznámý, nyní hráč, s nímž je nutno bez nadsázky počítat. Vedle Tožičky zapadl stejně dobře, jako vedle Malečka. Má velký „šestý smysl“ hráče. Boháč v brance potřebuje, aby měl hodně příležitostí těžké puky chytat i pouštět a rázem vyšine se na první místo mezi dobrými mladými našimi brankáři (jichž je dost), které čeká mezinárodní kariéra. Dvojčata Jirotků dovedou i bez starosti předvádět vědecký hokej, který správně prováděný musí míti úspěch, třeba poslední „hockeyová móda“ mluví o tvrdosti, důrazu, bleskurychlosti. Však injekci jim dá vždycky rasantní Cetkovský. Jiná ráz má útok benjamínků LTC. Kučera a Pergla pod vedením Tožičky. Tento je hlavou, jež dává mladým iniciativní problémy a důmyslně jim pomůže je rozřešit. Neříkáme definitivní slovo, čas může leccos změnit, kladně i záporně, od toho jsou oni sami, by promluvili, nepodvratně potvrdili v budoucnosti svoji hodnost internacionálů. Jedno se však nemůže kromě jmen změnit: roste generace a bude nutno otevříti ji cestu v zájmu nejširším.

Maleček v obraně

Skoro by se dalo opakovati známé pravidlo, že velký hráč vždy a na kterémkoliv místě umí vysokotřídně podat hru. Potvrdil to Maleček. Při bedlivém pozorování dokonce by se mohlo říci, že právě v obraně může se naplno vybít ze svého umění, že tam se mu nabízí větší uplatnění všech jeho hráčských předností než v omezené působnosti vůdce útoku. Lze s ním také počítati do obrany i v definitivním sestavení národního mužstva? Jistě mnoho záleží od jeho vlastní chuti, s jakou by toto místo zaujal, ale objektivně míněno by mu tam vycházela nová hvězda pověsti nejlepšího evropského obránce.

Nezapomeňte!

Je třeba včas si zajistiti knížku dra Meckenzieho: „Kanadský hockey“, ať již přímo u knihkupce, neboť je nutno, aby každý viděl do kuchyně, kde se vytvářejí nejkrásnější požitky hockeyového sportu. Upozorněte všechny přátele „kanady“ aby včas obdrželi tuto knížku, na niž již čekají.
pro blog sport antique sepsalČasopis STAR, č. 50 (456), 1934

nakoupit na fanzone.cz Historické sportovní potřeby a výstroj zakoupíte na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 66 krát
Označeno v :