Nový Ricardo Zamora
Časopis Štart

Nový Ricardo Zamora

Il Camplone -ec- by Il Camplone -ec-
Zajímavosti

Na stadionu fotbalového klubu Espaňol v Barcelone je rušno.


Hráči jsou v plném tréninku na nadcházející ligový nedělní zápas. Fotbalisty diriguje trenér vysoké impozantní postavy. Je jím jeden z nejslavnějších brankářů historie Ricardo Zamora. Přistupuje k němu italský novinář a předává mu na posouzení tabulku nejlepších brankářů všech dob, kterou sestavili přední fotbaloví odborníci. Zamora se na tabulku podíval a poznamenal:


Mám jen dvě připomínky: Na první místo patří Plánička. Rakušana Hidena bych dal před Swifta.

Zamora, jako každý velký fotbalista, rád vzpomíná na časy své slávy. Zvlášť se rád vrací v mysli k mezistátnímu utkání Španělsko-Itálie, které bylo ve Valencii v roce 1924. -"Tehdy jsme vyhráli 1:0. Měl jsem dost práce, ale chytil jsem skvělou formu". Druhý den jsem v italském tisku četl titulek:

“Zamora- Itálie 1:0”.

Jak je to dávno- povzdech nostalgicky slavný Zamora.


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/ricardo-zamora#sigProIde3d5f9c051

“Don Ricardo” je technickým vedoucím a trenérem barcelonského klubu Espaňol, v kterém uplatňuje svoje bohaté zkušenosti. Ani jako trenér není Zamora neúspěšný. Espaňol skončil minulý rok na jednom z popředních míst španělské ligy. Tento rok je ve středu tabulky zejména proto, že mužstvo řeší generační problém.

S naším fotbalem je to tak, hovoří Zamora. "Máme několik velmi dobých klubových celků, i s výkonem národního mužstva nemůžeme být spokojeni. Zdá se však, že I zde se věc vyřeší. Příští rok to chceme udělat tak, že hráči, přicházející do úvahy pro národní mužstvo povolám každý týden na 2-3 dny do Madridu na společný trénink.” Další otázka: Máte nějaké slovo při výchově národního mužstva?


“Ano. Hledám nové talenty.”


Konečně poslední otázka: Slyšeli jsme, že i váš syn hraje fotbal. –“Ano, chytá v klubu, který trénuji. Je ještě mladý. Doufám však, že se co nejdříve proslaví. Při čtení jeho jména v novinách, se mi zdá, že žiju podruhé. Jmenuje se totiž Ricardo”.

Největší italští fotbaloví experti, mezi nimi i nezapomenutelný Silvio Piola, sestavili žebříček nejlepších brankářů všech dob, který vypadá takto:


1. Zamora (Španělsko)

2. Plánička (Československo)

3. Combi (Itálie)

4. Oliveri (Itálie)

5. Swift (Anglie)

6. Hiden (Rakousko)

7. Ceresoli (Itálie)

8. Jašin (SSSR)

8. Masseti (Itálie)

9. Crosics (Maďarsko)

9. DePra (Itálie)

10.Beara (Jugoslávie)


pro blog sport antique sepsalČasopis Štart, roč.: II., číslo: 16, 1957, podle: Il Camplone -ec-

nakoupit na fanzone.cz Sportovní historické časopisy na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 86 krát
Označeno v :