Šachy (1906)

Sport a hry, 1906 by Sport a hry, 1906
Ostatní sporty

Petrohrad


IV. všeruský turnaj: I. G. Salve (Lodz) 13 výher ze 16. II. a III. A. Rubienstein a B. Blumenfeld 12. IV. E. Snosko-Borowskij 11 ½. V. S. Alpin 10 ½ . VI. A VII. P. Eftifejev a A. Romanovskij 10. VIII. Dus-Chotimirskij, Isbinskij a Rosenkranz S.


Turnaj skončil nepříjemnou aférou. Blumenfeld potřeboval, by dělil se II. a III. Cenu, aby Rubenstein poslední partii s Majutinem prohrál neb remisoval. Proto jej při hře neslýchaně vyrušoval, takže Rubenstein vyhranou posici v rozčilení ztrátou figury zahodil.

Komité na jeho protest a doznání Maljutinovo, že partie hrána neregulerně, uznalo, by v partii od kritického místa pokračováno. Rubenstein, nechtěje prohranou partii již vyhráti, nabídl remis, což ovšem Maljutin přijal – a Blumenfeld tak dosáhl, čeho si přál.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/sachy-1906#sigProId3b3167f082

Šachový klub Dobruský

Stav hlav. Turnaje po VII utkání: Tausig 6 ½. Anderle 5. Porkeš 4 ½. Kolb a Šop 3 ½. Batík, Kautský, Sika 3. Dobiáš 1 ½. – 8. – II hrál pak K. Treybal v klubu 18 partií současně 1. Po 3 hod. hře vyhrál 12, remizoval 5, prohrál 1. Jediným vítězem z 18 soupeřů byl pan Liling. Remisoval: Ing. Ortl, Solnař, Langer, Štika, Batík. – 15. II. ve čtvrtek o 8. hod. več. Přednáší p. Ph. C. K. Zmatlík: “Přehled literatury a úvod do theorie”. Hosté vítáni.
pro blog sportu antique sepsalSport a hry, č. 10, 1906

nakoupit na fanzone.cz Zajímavosti a kuriozity ze světa sportu naleznete na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 22 krát
Označeno v :

Více z této kategorie:

« Mini golf