Slavia Praha-Makkabi Brno (1924)

Sport, 1924, Daniel Markvart by Sport, 1924, Daniel Markvart
Fotbal

Slavia Praha-Makkabi Brno 2:2 (1:0)

Na pěkně upraveném hřišti brněnského Makkabi na Bauerově rampě byl sehrán ve středu před velmi četným obecenstvem tento významný zápas, jehož výsledek je vlastně úspěchem Makkabi, které hrálo v sestavě velmi zesláblé a naprosto nesehráno.

Slavia měla důrazný nástup a v prvém poločase zřejmou převahu. Silný vstřelil v první čtvrthodině pohotově první goal, další soudce neuznal a několik nebezpečných ran odvrátil někdy za pomoci šťastné náhody výborný Zigmond. Plodr a Šoltys byli zranění, po chvíli však mohli pokračovat ve hře. Po změně stran začal nečekaný obrat: Útok Makkabi, jenž v prvním poločase nedovedl ani jednou střeliti na soupeřovu branku, počal hráti velmi agilně a hned v prvých minutách nebezpečně ohrožoval Štaplíkovu svatyni, zatím co akcím slávistické útočné řady zřejmě ubylo přesnosti a rychlosti, již ostatně ani před přestávkou neměly nazbyt. Ve 20. Minutě se podařilo Nikolsburgerovi vyrovnati přízemní ranou ze vzorného centre Rázsova, jenž však začal svůj centre z off-side posice. Slávisté pak zvýšili své úsilí, dlouho se marně namáhali získati vedení, neboť Zikmond sice rukou zasáhl, ale nemohl zachytiti.

Závěrečná fáze zápasu skýtalo obraz úporného úsilí Makkabi o vyrovnání, jejich útok pronikal nebezpečně zásluhou rychlých křídel Rázsa a Reisnera, avšak obranná trojice Slavie byla jistá. Již se zdálo, že Slavia si uchová vítězství, byť velmi těsné, když Nývlt se Stášou se dopustily foulu na levé spojce, soudce Kahn diktoval penalty a Nikolsburger vyrovnal ranou k tyči. Hned po výkopu byla pak ukončena hra, jež nemohla zcela uspokojiti četné obecenstvo.

Slavia: Štaplík – Štaplík, Stáša, Nytl, - Plodr, Pleticha, Hliňák - Kužel, Šoltýs, Vaník, Silný, Kratochvíl

Makkabi: Zsigmond – Emmerling, Balaczi - Mohrer, Hájos, Weisz - Rázso, Borger, Nikolsburger, Seiden, Reisner.

pro blog sport antique sepsal Z časopisu SPORT, roč. IV., č. 30, 27. Června, 1924

nakoupit na fanzone.cz Historické sportovní tiskoviny najdete na: FANZONE

(1 Hlasovat)
Přečteno 233 krát
Označeno v :