Sport a České Slovo, 1939

České Slovo by České Slovo
Historie

Bican jede dnes autem. V neděli Slavia – Viktoria Žižkov. I.ČLTK staví stadion.

Bican jede dnes autem


Včera v osm hodin ráno odjela naše footballová výprava do Breslau. Dostavili se všichni hráči až na jednoho – Josefa Bicana, který, jak se později zjistilo, zaspal a odjezd vlaku už nestihl. Tuto skutečnost zaznamenáváme zatím bez vysvětlivek a oznamujeme, že Bican v roli vedoucího útoku našeho mužstva se v Breslau představí přece, neboť nastoupil již cestu do dějiště zápasu v automobilu.

Naše mužstvo bude tedy hráti tak, jak bylo určeno a odpadají tím všechny nové kombinace v naší útočné řadě, které vznikly nepředvídanou absence Bicana.


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/sport-a-ceske-slovo#sigProId2637b3b369

V neděli Slavia – Viktoria Žižkov


Viktoria Žižkov vydobyla si v letošní lize místo, které jí již dávno náleží. Jako v dřívějších letech, probojovala se mezi tři naše nejlepší footballová mužstva. Je dnes na třetím místě ligové tabulky, ale není vyloučeno, že její posice se ještě zlepší. Alespoň její dnešní forma je toho nejlepší předzvěstí a v očekávání tom utvrzuje nás 1. vítězství Viktorie nad Spartou a její hra se Slavií 2-2. Jak se zdá, ani Slavie ani Viktorie nejsou spokojeny, a proto dochází k odvetnému utkání obou soupeřů. Absence několika hráčů ani Viktorii ani Slavia neuškodil, oba kluby mají za ni rovnocenné náhradníky a zvláštní zajímavosti nedělního zápasu dodá právě ta okolnost, že obě vedení vyzkoušejí v tomto těžkém zápase některé ze svých posledních objevů. Zápas začíná ve 2.45 hod., před zápasem sehrají v 1. hod junioři Slavie s Viktorií Žižkov II. – K zápasu stanoveny snížené ceny, což jistě naše veřejnost radostně uvítá.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/sport-a-ceske-slovo#sigProIde91482ce6d

I.ČLTK staví stadion


Včera konali hockeyisté I. ČLTK svou výroční valnou schůzi. Přehled činnosti v minulé sezoně ukazoval na rychlý vzrůst úrovně teamu, která letos dostává mocný výraz ve stavbě stadionu na Štvanici. I. ČLTK se rozhodl, že svůj ústřední tennisový dvorec, známý všem návštěvníkům Davis Cupu rozšíří tak, aby se stal hockeyiovým stadionem. Velké dílo, které si vyžádá nákladu 25.000 K, bude ještě letos hotovo. Se stavbou se již započalo. Schůze měla rychlý spád a velkou účast. Předsedou zvolen znovu F. Stejskal, místopředsedy dr. Šebor a Z. Špaček – Stahrburg, tajem. Prof. Novotný, jednatelem F. Podivín, mezinár. Sekretářem Ing. Ditrich.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/sport-a-ceske-slovo#sigProIdad1544bb03pro blog sport antique sepsalČeské Slovo, č. 255, 11. Listopadu 1939

nakoupit na fanzone.cz Historická sportovní periodika zakoupíte na: FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 208 krát
Označeno v :