Sport, 1948
Sport, 1948 zápas Slavia-Bohemins

Tradiční finále Sparta-Slavia (1948)

Sport, 1948 by Sport, 1948
Fotbal

Středočeský pohár dospěl po dlouhém putování konečně do finále.

Minulý týden byly sehrány oba semifinálové zápasy, z nichž vyšly vítězně Sparta a Slavia. Je tedy i pro letošní rok tradice soutěže zachována.


Sparta-Kladno 6:3

Sparta po prvém nerozhodném utkání se SK Kladno zvítězila ve středu v opakovaném zápase 6:3 (4:2). Výsledek byl do jisté míry překvapením, neboť Sparta nebyla proti Kladenským jistým favoritem, zejména když se objevila na hřišti s útokem, v němž chyběl Říha. Také začátek hry neukazoval nikterak na vítězství sparťanů. Kladno šlo do hry s velkým elánem, a prvá půlhodina utkání byla ve znamení jeho převahy. Dvakrát mělo brankový náskok, ale s postupem času odpadávalo a Sparta převzala iniciativu.

Střelci zápasu byli za Spartu: Hronek a Blažejovský po jedné. Na hřišti Sparty bylo 10.000 diváků.Slavia – Bohemians 9:2

O den později nastoupila na hřišti Slavie další semifinalová dvojice. Na 15.000 diváků bylo zvědavo na souboje Slavie a Bohemians. Utkání skončilo po naprosté převaze Slavie 9:2 (5:0). Tak těžká porážka Bohemians byla naprostým překvapením, a nikdo z diváků, kteří viděli jarní ligové vítězství Bohemians na Slavii, nemohli mužstvo vršovických poznat. Pro letenské mužstvo byl zápas snadnou záležitostí, i když nastoupilo bez Bicana, který se vrátil ze Sofie se zraněním. Na jeho místě ve středu útoku se znamenitě uplatnil Hemele. Střelci branek byli: Hemele 3, Hlaváček a Bradáč o 2, Trnka a Kopecký po 1. Za Bohemians scoroval dvakrát Tomáš.
pro blog sport antique sepsalSport, ročník 1948, 7. Září, číslo: 36

nakoupit na fanzone.cz Autogramy, podpisy a věnovaní sportovců zakoupíte na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 64 krát
Označeno v :