Ve znamení duelů dvou S (1967)

Stadion, 1967 by Stadion, 1967
Fotbal

Jak vypadaly titulky v roce 1967?


Pražské derby před 40 000 diváky – vice nervozity než dobré kopané Sparta ztratila střed pole, navíc i vedení v tabulce Dukla s olovem na nohou po Glasgowě, košické VSS však hrály ještě slaběji Trnavští si oddechly a opět hrají naplno Nekompletní Bohemians se v Bratislavě jen dobře bránili – ale to je na ligu málo! Teplice už prohrávají doma a ocitly se v nebezpečném pásmu Nováček ze Žiliny ve Velké sérii – jedenáct kol neporažen! V boji o záchranu nezachránil Královohradecké ani 37letý Hledík Jen 17 branek v krásném počasí. Zásluhou Trenčína a Žiliny se tabulka roztrhla na dvě poloviny.


Derby Slavia - Sparta


Více nervozity než kopané. A když se hrála chvílemi kopaná, pak jen ze strany Slavie. Spartě totiž totálně zklamal Dyba, Kvašňák se musel hodně hodně vracet a uvolňoval tak pole záložníkům červenobílých. Na snímku Kvašňákovi efektní nůžky a srdnatá Smolíkova hlavička.

Radost Nepomuckého (byl nejlepším hráčem na hřišti) i Šimka po závěrečném hvizdu. Ale tentokrát byli Slávisté k vítězství blíž, tak jako mnohokrát v minulosti, i v letošním, už 167. Derby favorit nevyhrál.

“Jůůů, ten Kvašňák, ježišmarijáá.” aneb ze čtyřicetitisícového davu byli fotoobjektivem “vytaženi” Jana Brejchová a Vlastimil Brodský.

Již v páté minutě hry přiťukl Jurkanin míč na zcela volného Mráze a ten nekompromisně poslal míč do sítě. Sparta hrála první minuty velmi ofenzivně a v prvních dvaceti minutách to vypadal na debakl Slavie. Pak se ale domácí začali prosazovat ve středu, přitvrdili v obraně a od té doby byli lepším mužstvem. Na snímku zleva: Nepomucký, Mráz, který střílí branku, Hildebrant a Linhart.


A co řekli František Plánička a Oldřich Nejedlý?


František Plánička

Jako vždycky v minulosti, favorit nevyhrál. Sparta mne zklamala, hrála dobře dvacet minut. U Slavie byl nejlepší Nepomucký, u Sparty Kramerius. Ten dorostenec Rosický to v nečistých zákrocích na Veselého přeháněl…

Oldřich Nejedlý

Slavia se mi moc líbila. Sparta hrála dobře jen první poločas, potom ztratila stře hřiště a mnoho nechybělo, aby ztratila i dva body. Ale i tak si myslím, že výsledek je spravedlivý. U Slavie se mi líbil Nepomucký a Lála.
pro blog sport antique sepsalČasopis Stadion, 1967

nakoupit na fanzone.cz Starší ročníky časopisu Stadion zakoupíte na FANZONE
(3 - počet hlasů)
Přečteno 65 krát
Označeno v :