Viktoria Plzeň
Viktoria Plzeň Album sportovců

Viktorii Plzeň zastavena činnost

Polední list, 1941 by Polední list, 1941
Zajímavosti

Z trestní komise ČSF

Svazová trestní komise konala ve čtvrtek za předs. P. Šilngra svoji prvou schůzi v letošním roce. Viktorii Plzeň byla zastavena činnost pro nezaplacení pokuty 300 K, kterou svého času dostala za pozdě odřeknutý zápas AFK Česká Třebová a za nezaplacení úhrady 283 K., kterou měla Viktorie Plzeň tomuto klubu na úhradu vzniklých výloh zaplatiti.

Žádosti ABC Braníka o vyřešení případu hráče Starého, který byl získán z SK Nuslí byla předána středočeské župě.

Žádosti hráče Štancla z SK Sezemice o vyškrtnutí z rejstříku ČSF bylo vyhověno. V případě, že hráč se po roce přihlásí do některého klubu, bude znovu jednat o náhradě, kterou za něho zaplatil AFK Pardubice, do něhož hráč přestoupil těsně pře podáním žádosti.


Návrhy žup


Středočeská župa navrhuje k omilostnění Karla Kužela z SK Nehvizdy, který byl v roce 1937 škrtnut pro insultaci rozhodčího a Blažka Boh. Z SK Cvrčovice, který pro stejný přestupek byl vyřazen v červnu 1940.

Táž župa navrhuje ke škrtnutí: Berku B. z Meteoru Vyšehrad za jakási vadná účtování. Jos. Drahotu z SK Slovan Kunratice pro klamání ústředí. Ant. Matouška z Olympie Praha I., který působil při uplácení hráčů Slavie Žižkov a Jos.Spinku z SK Velím za těžké přestupky proti rozhodčímu.


Východočeská župa navrhuje k omilostnění Jana Blažka z SK Srch, který byl v r. 1939 trestán za napadení rozhodčího.


Západomoravská župa navrhuje ke škrtnutí Jůzu a Jelínka z ČSK Kuřím za násilí na rozhodčím.


Do nového trestního řádu, který se připravuje, bude vložen odstavec, ve kterém bud pamatováno na podobné případy, aby hráč či činovník jednou škrtnutý ze řad členů ČSF mohli býti omilostněni až po uplynutí určité doby, která odpovídá jejich přestupkům.
pro blog sport antique sepsalPondělník, 1941

nakoupit na fanzone.cz Historické sportovní periodika zakoupíte na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 64 krát
Označeno v :