Willy Donat
časopis Štart

Willy Donat

L.Z. by L.Z.
Ostatní sporty

Na Bratislavu nezapomeneme


V minulých dnech vybojovali reprezentanti ČSR v házené s 11 hráči přípravný zápas s mužstvem Holstein Kiel. V prvním zvítězili 15:7, v druhém 19:15. Házenkáři NSR podali dobrý výkon s plným využitím nových pravidel. Možno konstatovat, že byli zdatným soupeřem čs. Reprezentačnímu mužstvu, které se připravuje na III. Sportovní hry mládeže v Moskvě. Zápasy však ukázaly některé taktické nedostatky ve hře našeho celku. V druhém zápase, který se hrál v Trnavě, naši útočili téměř soustavně středem hřiště. Zdálo se, že si osvojili nešťastný styl našich fotbalistů – přihrávky na krátkou vzdálenost a kombinaci téměř na “šestáku”. V házené s 11 hráči tato chyba znamená ještě větší nevýhodu než ve fotbalu. Naši reprezentanti musí změnit útočný systém a důsledně uplatňovat hru na křídla.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/willy-donat#sigProIdb2eed0c9a2

Důležitější, než samotný výsledek je skutečnost, že jsme ve sportovcích z Kielu, ze západního Německa, získali přátele a obdivovatele naší vlasti. Předseda klubu Holstein Kiel – Willy Donath, se rozloučil se sportovci Slovenska slovy: “ Věřte milý přátelé, že budeme o vaší vlasti a vašem sportu hodně vyprávět v Kielu. Budou to jen slova chvály a mate v nás dobré přátele. I vy, stejně jako lid vaší vlasti, chceme bojovat za mír, který je jedinou zárukou úspěšného rozvíjení přátelských sportovních styků mezi reprezentanty všech zemí na světě”.


Po zápase s mužstvem Kielu nezůstaly jen úspěšné výsledky. Zrodila se družba sportovců, jedna z opor mírového snažení. Věříme, že zápasy se skromnými sportovci z Kielu nebyly posledním měřením sil házenkářů obou zemí.pro blog sport antique sepsalČasopis ŠTART, ročník II, 27. VI. 1957, č. 26. L.Z.

nakoupit na fanzone.cz Pošovní známky s tématikou sportu zakoupíte na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 42 krát
Označeno v :

Více z této kategorie:

« Česká mlátička Lékař s pádlem »