Druhá šance

by

Jen nešťastnou náhodou se dostihová jezdkyně Miloslava Hermansdorferová- Schulzová nestala v roce 1969 první ženou na světě, která vyhrála nejvýznamnější klasický dostih.

Číst dál...

Zemřel Franz Beckenbauer

by

Franz Beckenbauer, legendární postava německého fotbalu, zemřel 8. Ledna 2024 ve věku 78 let. Jeho úmrtí znamená konec jedné éry pro německý i mezinárodní fotbal, protože Beckenbauer nebyl jen legendární hráč, ale také úspěšný trenér a klíčová postava ve fotbalovém světě.

Číst dál...

Jmenovala se Lukava

by

Historie Velké pardubické, která si příští rok připomene 150 let své existence, je plná nepřeberného množství pohnutých příběhů. Stojí za to připomenout si ten, který se odehrál v cílové rovině 8. října 1967.

Číst dál...

Dobrodruh George Saunders

by

Angličan George Saunders se na scéně Velké pardubické poprvé objevil v roce 1982. Náklady svého pobytu v Československu hradil z konta svého krajana a přítele Christophera Collinse, vítěze VP 1973 a třetího z roku 1974, který měl vyhrané peníze z těchto let uložené v pražské Živnostenské bance. I jemu se u nás tehdy mohly vyplácet výhry pouze v nesměnitelných československých korunách.

Číst dál...

Nečekané, o to bolestivější

by

Když jsem na televizních obrazovkách sledoval pořad Nečekaná úmrtí, vůbec mne ani ve snu nenapadlo, že by k těmto smutným příběhům přibyl člověk, kterého znám od jeho patnácti let, a který se při setkání se mnou vždy usmíval - Filip Minařík.

Číst dál...

První derby

by

Když se 29. března 1896 uskutečnil na pražské Císařské louce první fotbalový zápas budoucích nesmiřitelných rivalů Sparty a Slavie, těžko mohl někdo očekávat, že po druhé se tyto dvě jedenáctky spolu utkají až o jedenáct a půl roku později.

Číst dál...

Přistání v Chuchli

by

V ten den vešla obec Velká Chuchle, která tehdy a ještě dlouho potom nebyla součástí hlavního města, i zdejší závodiště do povědomí mnoha obyvatel tehdejší monarchie jednou významnou, nikoli však dostihovou událostí.

Číst dál...
Strana 1 z 17