Dobrodruh George Saunders

by

Angličan George Saunders se na scéně Velké pardubické poprvé objevil v roce 1982. Náklady svého pobytu v Československu hradil z konta svého krajana a přítele Christophera Collinse, vítěze VP 1973 a třetího z roku 1974, který měl vyhrané peníze z těchto let uložené v pražské Živnostenské bance. I jemu se u nás tehdy mohly vyplácet výhry pouze v nesměnitelných československých korunách.

Číst dál...

Nečekané, o to bolestivější

by

Když jsem na televizních obrazovkách sledoval pořad Nečekaná úmrtí, vůbec mne ani ve snu nenapadlo, že by k těmto smutným příběhům přibyl člověk, kterého znám od jeho patnácti let, a který se při setkání se mnou vždy usmíval - Filip Minařík.

Číst dál...

První derby

by

Když se 29. března 1896 uskutečnil na pražské Císařské louce první fotbalový zápas budoucích nesmiřitelných rivalů Sparty a Slavie, těžko mohl někdo očekávat, že po druhé se tyto dvě jedenáctky spolu utkají až o jedenáct a půl roku později.

Číst dál...

Přistání v Chuchli

by

V ten den vešla obec Velká Chuchle, která tehdy a ještě dlouho potom nebyla součástí hlavního města, i zdejší závodiště do povědomí mnoha obyvatel tehdejší monarchie jednou významnou, nikoli však dostihovou událostí.

Číst dál...

Vova

by

7. března 2023 uplyne 100 let od narození Vladimíra Zábrodského, jedné z největších, ale i nejkontroverznějších postav naší hokejové historie.

Číst dál...
Strana 1 z 17