Vova

by

7. března 2023 uplyne 100 let od narození Vladimíra Zábrodského, jedné z největších, ale i nejkontroverznějších postav naší hokejové historie.

Číst dál...

Naše děti

by

Sportovně založený otec sourozenců Romanových, který byl i jejich první trenérem, snil o tom, že Pavel a Eva se stanou úspěšnými krasobruslaři v kategorii sportovních dvojic.

Číst dál...

Průkopník Rudolf Burkert

by

Skokanský závod na ZOH ve Svatém Mořici 1928 se konal 18. února, předposlední den soutěží. Rudolf Burkert, rodák z Polubného v Jizerských horách, zklamaný ze svého 12. místa v závodě sdruženém, v němž se rok předtím stal mistrem světa, chtěl dokázat, že ve skutečnosti je jeho silnější disciplínou právě skok

Číst dál...

Pelé ve Švédsku

by

I když současný fotbal má své největší idoly v Lionelu Messim či Cristianu Ronaldovi, zůstává pro většinu příslušníků starších generací králem nejpopulárnějšího sportu Brazilec Pelé

Číst dál...

Stručný výklad pravidel hry kopané 5

by

Mimo hlavního soudce jest třeba dvou pomezních soudců (mezních dozorců), kteří opatření soudce praporky se pohybují podél postranních mezních čar hřiště a jejichž povinností jest, dávati znamení hlavnímu soudci o tom, kdy míč je ze hry a kdy míč přešel brankovou čáru aneb bylo-li docíleno rohu.

Číst dál...

Diskvalifikace Paava Nurmiho

by

Mezi léty 1920 – 1928 startoval skvělý finský běžec Paavo Nurmi, do té doby, při vší úctě k jeho předchůdcům a také krajanům Ville Ritolovi a Hannesu Kolehmainenovi i jiným skvělým závodníkům, nejlepší vytrvalec světa všech dob, na všech olympijských hrách, které se uskutečnily po první světové válce.

Číst dál...
Strana 1 z 16