Nečekané, o to bolestivější

Aleš Pohořal by Aleš Pohořal
Ostatní sporty

Když jsem na televizních obrazovkách sledoval pořad Nečekaná úmrtí, vůbec mne ani ve snu nenapadlo, že by k těmto smutným příběhům přibyl člověk, kterého znám od jeho patnácti let, a který se při setkání se mnou vždy usmíval - Filip Minařík.

Nejúspěšnější český žokej, rodák z Radotína, který vyhrál na 63 závodištích ve světě, působil a bydlel v Německu, kde získal čtyřikrát šampionát. Do Čech se vždy těšil. Úspěšnou kariéru přerušil až těžký pád v roce 2020 V Mannheimu, kde se ocitl na pokraji smrti a zázrakem nejen přežil, ale obrovskou vůlí se dostal do zpět do života, i když do sedla v dostizích už se vrátit nemohl. Možná i to, vedle jiných věcí, hrálo roli v jeho psychice, dostihy miloval a asi to nesl tížeji, než se na první pohled zdálo.

Ti, kdo ho viděli o víkendu v Baden Badenu, vůbec nepředpokládali, že o pár hodin později vyhasne ve 48 letech jeho život. Zdál se v pohodě a mával na pozdrav.

Filip nebyl jen skvělý žokej. Jak byl oblíbený i jako člověk svědčily i události po už zmíněném pádu. Mnoho jeho kolegů i včetně nejslavnějšího žokeje Frankie Dettoriho ho podporovalo, podpory se mu dostalo i z Japonska, kde také působil a pozadu nezůstali ani čeští příznivci turfu.

Moc jsem se těšil na listopadový dostihový den v Drážďanech, kam často jezdil a kde jsme potkávali. Byl studnicí historek, z nich některé zůstali jen mezi námi a nebyly určeny nikomu jinému. Bohužel už mne dalšími neobohatí…pro blog sport antique sepsalPetr Feldstein

nakoupit na fanzone.cz Sbšratelské sportovni karty lze zakoupit na FANZONE

(1 Hlasovat)
Přečteno 212 krát