Zajímavosti

Zajímavosti

U sportovních klání sledujeme především výsledky. Mohou to být vsítěné branky, měřené časy, může to být dosažená vzdálenost, manipulace s břemenem, součty bodů, ale třeba i estetický dojem z výkonu. Kořením sportu však často bývají různé zajímavosti a kuriozity, ke kterým patří ocenění sportovců, rekordy, zápisy do historických statistik, ale i třeba výkony zmařené nebo výkony nepovedené. To vše děla sport krásným a mnoho sportovních okamžiků se nezapomenutelně zapíše do našich srdcí.

Druhá šance

by

Jen nešťastnou náhodou se dostihová jezdkyně Miloslava Hermansdorferová- Schulzová nestala v roce 1969 první ženou na světě, která vyhrála nejvýznamnější klasický dostih.

Číst dál...

Přistání v Chuchli

by

V ten den vešla obec Velká Chuchle, která tehdy a ještě dlouho potom nebyla součástí hlavního města, i zdejší závodiště do povědomí mnoha obyvatel tehdejší monarchie jednou významnou, nikoli však dostihovou událostí.

Číst dál...

Chlapík Viktor

by

Vzdušná trasa Praha – Moskva měřila 1857 kilometrů. Na stříbrném “túčku” pohltíš tuto vzdálenost ani se nenaděješ, za necelé dvě a půl hodiny.

Číst dál...
Strana 1 z 4