Ostatní sporty

Ostatní sporty

Mezi nejvýznamnějšími sportovními soutěžemi se jistě sluší uvést na prvním místě Olympijské hry. Tato akce se dělí na Letní olympijské hry a Zimní olympijské hry, každé z nich se konají jednou za čtyři roky. Jedná se o celosvětové setkání špičkových sportovců ve většině nejpopulárnějších sportovních disciplín. Postupně organizátoři ustoupili od požadavku amatérismu jako podmínky účasti, takže lze dnes ve většině disciplín vidět opravdu nejlepší světové sportovce ve svém oboru. Medaile z olympijských her je ve většině individuálních sportů (snad s výjimkou tenisu) považována za nejcennější trofej, jakou lze získat, obvykle je ceněna víc než medaile z mistrovství světa v příslušné disciplíně.

Jmenovala se Lukava

by

Historie Velké pardubické, která si příští rok připomene 150 let své existence, je plná nepřeberného množství pohnutých příběhů. Stojí za to připomenout si ten, který se odehrál v cílové rovině 8. října 1967.

Číst dál...

Dobrodruh George Saunders

by

Angličan George Saunders se na scéně Velké pardubické poprvé objevil v roce 1982. Náklady svého pobytu v Československu hradil z konta svého krajana a přítele Christophera Collinse, vítěze VP 1973 a třetího z roku 1974, který měl vyhrané peníze z těchto let uložené v pražské Živnostenské bance. I jemu se u nás tehdy mohly vyplácet výhry pouze v nesměnitelných československých korunách.

Číst dál...

Nečekané, o to bolestivější

by

Když jsem na televizních obrazovkách sledoval pořad Nečekaná úmrtí, vůbec mne ani ve snu nenapadlo, že by k těmto smutným příběhům přibyl člověk, kterého znám od jeho patnácti let, a který se při setkání se mnou vždy usmíval - Filip Minařík.

Číst dál...

Průkopník Rudolf Burkert

by

Skokanský závod na ZOH ve Svatém Mořici 1928 se konal 18. února, předposlední den soutěží. Rudolf Burkert, rodák z Polubného v Jizerských horách, zklamaný ze svého 12. místa v závodě sdruženém, v němž se rok předtím stal mistrem světa, chtěl dokázat, že ve skutečnosti je jeho silnější disciplínou právě skok

Číst dál...
Strana 1 z 6