Československo vítězí nad Švýcarskem 7-3

Časopis STAR, 1931 by Časopis STAR, 1931
Fotbal

Dramatický průběh zápasu.- Bojovní a tvrdí Švýcaři. Výborný výkon našich representantů ve druhé půli.

Minulou sobotu, 13. t. m., byl sehrán na hřišti AC. Sparta mezistátní zápas našeho národního mužstva s representačním mužstvem Švýcarska. Vzhledem k tomu, že ligovému mužstvu SK. Slavia byla povolena účast na mezinárodním turnaji v Paříži, nastoupili naši representanti bez nejlepších hráčů našeho mistra a kádr sobotního národního mužstva tvořilo osm hráčů AC Sparta. Naši nastoupili v sestavě: Hochman, Perner, Kučera, Madelon, Káďa, Srbek, Podrazil, Bradáč. Bejbl, Silný a Sokolář.

Z výkopu hosté útočí hlavně pravou stranou, kde Srbek s Kučerou hrají slabě. Naše obrana má v této části zápasu velmi mnoho práce, neboť Švýcaři jsou skoro neustále před naší brankou, zatím co náš útok ztrácí lehkomyslně jeden míč za druhým, s výjimkou snad Sokoláře, který hraje velmi obětavě. Ve 32. minutě zaviňuje Kučera v trestném území ruku a nařízenou penalty proměňuje Büche ve druhou branku hosti. Povzbuzeni tímto novým úspěchem, Švýcaři znovu nebezpečně útočí a v 35. minutě jejich centr prohazuje Springrovi míč a tento jistě umísťuje třetí branku. Nyní je Kučera vyměněn Čtyřokým, který se plně uplatnil na rychle a tvrdě hrající Švýcary a jeho zařazení současně vneslo klid do naší obrany. Za stavu 3-1 pro hosty končí poločas.

Hosté se představili takto: Grüneisen, Minelli, Ramseyer, Eggmann, Imhof, Fasson, Kaenel, Jäggi. Büche, Springer, Cavelli. Hráči dorosteneckých mužstev Prahy a Mostu, kteří se utkali v předzápase s výsledkem 2-1 pro pražské, utvořili pod tribunou špalír, kterým nejprve vběhli na hřiště Švýcaři, uvítání potleskem 15.000 diváků. Po nich nastupují naši, načež zahrány vojenskou hudbou hymny obou národů. Švýcaři vyhrávají los a italský soudce p. Carraro dává znamení k zahájení hry, jenž počíná výkopem našich. První útok sice podnikají naší, ale Švýcaři v zápětí jsou před naší brankou, kde Kučera odvrací a poté Hochman chytá ránu pravé spojky. V 5. minutě dává Srbek na roh, který pravým křídlem zahrán až na výborného levého halfa Fassona, který vysokou ranou střílí vedoucí branku Švýcarů.

Po přestávce nastupují naši jako by vyměněni, neboť hned z počátku Bejbl zaznamenává hlavou druhou branku, ke které tentýž hráč připojuje v 7. minutě třetí vyrovnávací. V11. minutě přihrává Káďa na levé křídlo, Sokolář dává míč volnému Silnému, který střílí překvapenému brankáři čtvrtý úspěch našich. Přítomné obecenstvu kvituje potleskem nečekaný obrat našich representantů, kteří nyní hrají úplně na půli hosti. V 19. minutě střílí Bradáč z Bejblova přihrání pátou branku, načež se hosté na chvíli vymaňují a hra se pohybuje uprostřed hřiště. Vysílení nástupem první půle, Švýcaři již našimi udaným tempem nevydrželi a odpadají, vypomáhající si však nepěknými zákroky na hráče, zvláště jejich kapitána Ramseyera. V 27. minutě střílí Bejbl šestou branku našich a v 33. minutě Bradáč sedmou a poslední.