Slávistické karnevaly

M. Slavík, 15 let OP Slavia by M. Slavík, 15 let OP Slavia
Zajímavosti

Dne 27. Února 1965 uspořádal odbor přátel Slavie první slávistický karneval v pravém křídle sjezdového paláce Parku kultury a oddechu Julia Fučíka.


Na tomto Karnevalu účinkovaly tři orchestry a deset zpěváků. Plakát a leták Karnevalu, Veselý, působivý a slávistický, navrhl malíř a herec Miloš Nesvadba, stejně jako řadu dalších.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/slavisticke-karnevaly#sigProIdea8cc310db

Zkouška prvního Karnevalu dopadla na výbornou: 2.500 návštěvníků – vyprodáno! Tak se Karneval stal každoroční součástí společenské činnosti OP, a jak ani jinak nelze, stával se i jeho program stále náročnějším. Tři orchestry je už málo a jedno křídlo Parku kultury dávno nestačí! Přibývá orchestrů, nejlepších a nejznámějších, které máme, přibývá zpěváků, střídají se vynikající konferenciéři, hlasatele Čs. Televise a rozhlasu. Obě křídla si hudby a zpěváky vyměňují, obě křídla naplňuje rok, co rok přes 5.000 slávistů, kteří se po družné zábavě rozcházejí až k ránu. Karneval se stal dostaveníčkem přátel Slavie ze všech koutů Čech a Moravy, je svátkem celé slávistické rodiny. Začíná slavných pochodem slávistů, skvělými skupinami předtanečními, o přestávkách jsou pořádány přehlídky a vstupy sólistů. Na posledním karnevalu hrálo už 10 orchestrů, zpívala plejáda umělců. Návštěvníci se tu setkávají s našimi hráči kopané i jiných sportů, s herci pražských divadel, po celou noc probíhá mohutná autogramiáda. Není divu, že se hlásí o vstupenky i lidé mimo slávistických řad, ale na to už nám ani dva sály nestačí. Musíme přednostně uspokojit členy Odboru přátel Slavie, hlavně ty věrné mimopražské.


Jako v mnoha jiných případech, zde má Slavia prvenství. Vybudovala tradici společenského významu prvého řádu.

Slávistický Karneval patří k vrcholům pražské plesové sezony.pro blog sport antique sepsalM. Slavík, 15 let OP Slavia

nakoupit na fanzone.cz Historii odboru přátel naleznete na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 547 krát
Označeno v :