Pan neporazitelný

-ALP- by -ALP-
Zajímavosti

Na otázku kdo byl prvním Čechem, který byl uveden do Síně slávy mezinárodní motocyklové federace FIM, je tato odpověď:

Byl to v roce 2014 „Pan neporazitelný“, což je přezdívka desetinásobného mistra Evropy a šestinásobného vítěze Šestidenní – Květoslava Mašity.


„Narodil jsem se nedaleko Prahy ve Všenorech do docela obyčejné rodiny. Táta byl účetní a maminka vyučená švadlena pracující ve fabrice. Moje poněkud zvláštní jméno pochází z rodinné historie. Zdědil jsem ho po otcově bratrovi Květoslavovi, který padl při revoluci 1945. Je po něm pojmenovaná ulice ve Všenorech. Už jako kluk jsem měl blízko k motorismu, protože se u nás jezdilo hodně závodů. Jestli si někdo myslí, že stačí sednout na motorku a jet, tak se mýlí. Motorky jsou fyzická dřina jako každý jiný sport“ říká K. Mašita.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/pan-neporazitelny#sigProId97856dcb9b

„Na jaře roku 1965, mne vyslali na terénní soutěže v Benešově, kterým se dnes říká enduro. Nebyl jsem z toho nadšený, protože do té doby jsem jezdil motokros. Ale nakonec jsem si řekl - motorka jako motorka a začal tedy s endurem. Odjezdil jsem první sezónu dobře a nominovali mě na Šestidenní ve Švédsku za klubové družstvo Dukly. Byl jsem v týmu s Frantou Mrázkem a Pavlem Vyhnalem a bylo z toho třetí místo. Od následujícího roku 1967 mne zařadili do reprezentace v Dukle Praha mezi profíky. Od roku 1968 jsem se zúčastňoval seriálů dvoudenních soutěží Mistrovství Evropy, a desetkrát po sobě vyhrál. V roce 1970 Šestidenní povýšila na Mistrovství světa a náš tým vyhrál sedmkrát, bohužel kvůli zranění ramene jsem se nemohl ve Špindlerově Mlýně zúčastnit, takže jsem se stal ,jen´ šestinásobným mistrem světa“, dodává Květoslav Mašita.


„Pan neporazitelný“ se tak nesmazatelně zapsal do historie československého sportu.pro blog sport antique sepsalPro blog Sportantique, -ALP-Tipsport/Post Bellum, kráceno, upraveno

nakoupit na fanzone.cz Odznaky, medaile, vyznamenání také na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 69 krát
Označeno v :