S. K. Slavia v Sportlust 13:2

Sport a hry, 1906 by Sport a hry, 1906
Fotbal

Počasí nepřálo zahájení footballové sezony, podrobivší přátelé míče kruté zkoušce v sebezapírání 2480 horlivců obého pohlaví v ní skvěle obstálo, což možná nelze říci o jejich obuvi, která doslovně tonula v řídkém bahně.Na Sportlustu zkoušelo mužstvo Slavie svůj um i na počátku slavné podzimní sezony i doufejme, že tato shoda událostí se v jarní sezoně neomezí pouze na začátek. Team Slavia nastoupil s Koškem na levé spojce Malý zaujal místo Jos. Bendy, jenž zaneprázdněn studiem nemohl se věnovati trainingu tak, jak vyžaduje přísný režim samovládného mistra Maddena. Rozblácený terrain předem vyloučil drobné nuance kombinační hry, s tím, co podáno Slavií možno se spokojiti z ohledu jednak na terrain jednak na začátek sezony.

všem, že požadavky kladené na mužstvo Slavie budou přiměřeně s pokrokem sezony rychle stupňovati a tu ovšem nebude moci přejíti leccos mlčením, které nechť zahalí některé vady dnešní hry halvu i obrany. S opravdovým potěšením nutno konstatovati, že celkově se hra zase o poznání zrychlila. U Drážďan vyznamenala se obrana a v halvu skutečný pomocník Dunker z Mittweidy, jemuž nebylo třeba dvakrát říkati, aby změnil Mittweid za Prahu.

Obětavost hostí nedovedla vyrovnati rozdíl jejich a Slavia. O průběhu zápasu není třeba se nějak šířit. Slavia docílila 4 úspěchů (Jenny, Jindra, Košek, Jenny) na než hosté odpověděli jedním, do polovice poslali červenobílí (Jenny, Košek, Malý) ještě tři další míče do sítě hostí. Halftime 7:1. Po odpočinku střílí šťastně Malý a dvakrát Jenny. Hosté scorují podruhé a naposled, načež Slavia zostřivší tempo dobude dalších tří úspěchů (2 Košek, 1 Jenny).

Příští neděli hraje S.K. Slavia se Schwechater S. K., jenž disponuje celou řadou výborných sil a hned na počátku své karriery zařazen byl do I. Třídy vídeňské.

Lada. Pan Kalva Jaroslav, horlivý I. pokladník S. K. Slavia slaví v sobotu 24. Tm. o 3 hod. odp. sňatek svůj se slečnou V. Jonášovou v chrámu páně Panny Marie Sněžné. – Gratulujeme.


View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/s-k-slavia-v-sportlust#sigProIdade1b6749fpro blog sport antique sepsalSport a Hry, č. 3, 1906

nakoupit na fanzone.cz Historické sportovní dokumenty a tiskoviny zakoupíte FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 42 krát
Označeno v :