Sparta rehabilitovala Prahu

časopis Sparta, 1926 by časopis Sparta, 1926
Fotbal

Rudí vítězí nad Slovanem 4:0. - Ostrá hra hostí.


Vídeňský Slovan byl v Praze velmi dobře zapsán od té doby, kdy dovedl hrát se Spartou na jejím hřišti nerozhodně. A na této pověsti získal ještě velmi mnoho tím, že dovedl se vypracovati na druhé místo vídeňské profesionální ligy a že o Novém roce o Třech králích ukázal svoji převahu na Vršovicemi, Portugalskou XI. i nad Slavií, která po návratu z tournée byla Slovanem 7:4 poražena, což mělo mimochodem řečenou zajímavou dohru: Pan Loos – jedna ze slávistických špiček – odešel do Čechoslovana Košíře.


Nuže, tento Slovan hostoval minulou neděli v Praze opětně, tentokráte na Spartě. Škoda, že zápasu tak vábnému předcházelo tak nevábné počasí. To mělo značný vliv na návštěvu, která za příznivého počasí mohla být dvojnásobná. Zápas ale nebyl z těch, na které se nezapomíná. Vinu na tom nesl nejistý terén, silný vítr znemožňující kontrolu míče, a konečně také hra Slovana. Zdá se nám po tom, co jsme v neděli viděli, že v mužstvu, jinak velmi dobrém, jsou jednotlivci, kteří jsou toho domnění, když zápas nelze vyhrát fair play způsobem, že možno ho vyhrát unfair hrou. V tomto směru podal vynikající výkon záložník Slovana Baar, na jehož kontě spadá také těžké zranění Hajného. Četné faul (je zajímavé, že ve stejnou dobu se na Slavii masařilo jen dost, co tomu řekne sbor soudců a nejvyšší fottballové instance? ...) a okolnosti již uvedené měly za následek, že hra byla nepěkná a obecenstvo, které mnoho očekávalo, zklamané..

Mužstva nastoupila v sestavách: Sparta: Hochman, Hojer, Perner, Kolenatý, Káďa, Suchý (V. Ž.), Sedláček, Šíma, Dvořáček, Hajný, Horejs. Slovan: Hloušek, Reichert, Grunner, Machek, Baar, Barták, Eckl, Haněl, Žďárský, Štěpán, Bureš.

Kompletní obrana Sparty zaslouží si pochvaly. Hrála bezvadně, stejně jako I záloha. Útok hrál velmi dobře až do té doby, kdy Hajný Beranem byl zraněn, pak ale po nastoupení Pláčkově byl útok rozklížena zybyli pouze Dvořáček ze Šímou, kteří zasloužili si pochvaly. Horejs, který dlouho nehrál, nepodal výkon vynikající, ale i tak byl rozhodně lepší než Hrubý. Jeho zásluhou padly první dvě branky. Sedláček rovněž nehrál špatně, ale přece jen slaběji než v posledních zápasech.
pro blog sportu antique sepsalČasopis Sparta, roč. 2, č.11, 1926

nakoupit na fanzone.cz Historické dokumenty ze světa sportu naleznete na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 25 krát
Označeno v :