Udrží se Sparta v lize? (1942)

Polední list, 1942 by Polední list, 1942
Historie

Sledujte naši typovací soutěž. – Výsledek nedělního zápasu s Bohemií může již dáti odpověď. - Ale i kdyby Sparta snad prohrála, nebylo by ještě vše ztraceno.


Nedělní těžká porážka Sparty od Slavie působila jako ledová sprcha na hlavu celého sparťanského tábora. Bylo jistě málo těch, kteří čekali její porážku, rozhodně ne tak vysokou. Vždyť jistě ani Slavia sama nepředvídala, že se ji podaří takový trumf.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/udrzi-se-sparta-v-lize#sigProId80bc262c77

Sparta však učinila velkou chybu taktickou. Když bylo zřejmé, že vnitřní trio se nemůže uplatnit ani v poli, tím méně pře brankou, měl býti změněn způsob hry. Bradáč měl přejíti do středu útoku. Ludl na pravou spoj a hráti systémem dvojitého W. Vždyť Bradáč byl snad jediný s to odkopnouti míč, který mohl pak přihrávati spojkám, posunutým, co možno nejdéle vpřed. Těžký terén klade ještě větší požadavky na obránce než útočníky. Uklouznutí obránce je vždy ošemetnější a pro vlastní branku nebezpečnější než uklouznutí útočníka, který uklouznutím zmaří buď přihrávku nebo střelbu. To lze v dalším průběhu hry zase napravit, ale uklouznutí obránce znamená zpravidla jistý goal.


Sparta hraje v neděli s Bohemií. Bude to pro ni utkání velké důležitosti. Kdyby je vyhrála, může si pooddechnouti, v případě opačném mohla by prohra znamenati podlomení sebedůvěry všech hráčů. A toho se musí uchránit. Vždyť ani případná prohra by neznamenala ještě zmaření všech nadějí na udržení se v lize. Loni prohrála Sparta s Bohemií ve Vršovicích jen zcela těsně 1:2. Je proto zcela možné, že se na lepším hřišti, než jaké bylo v utkání se Slavií, podaří se Spartě zahráti zase tak, jak nám ukázala v nedávných přípravných zápasech.


Polovinu zápasů hraje Sparta na svém hřišti

Další zápasy Sparty následují v tomto pořadí: Prostějov v Prostějově (loni prohrála Sparta 2:4), Kladno v Praze (1:2), Viktoria Plzeň v Plzni (1:2), Pardubice v Praze (0:2), Židenice v Brně (5:3), Olomouc Aso v Praze (1:3), Plzeň v Plzni (1:3), Polaban v Praze (1:1) a Baťa ve Zlíně (2:3). Tedy včetně utkání s Bohemií hraje Sparta doma pět zápasů a na hřišti soupeře rovněž pět. Přihlížíme-li k loňským ligovým výsledkům, byly porážky Sparty většinou těsné. Nejtěžší zápasy čekají Spartu v Plzni, ale také poslední ve Zlíně nesmí podceňovat. Kdož ví, zda právě toto utkání nebude rozhodovat o osudu Sparty právě tak, jako o osudu zlínského Bati.pro blog sport antique sepsalPoledení list, roč. XVI., č. 76, 18. Března, 1942

nakoupit na fanzone.cz Programy ze zápasů pražských S na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 66 krát
Označeno v :