Bianco-šek Dona Alfreda

-JV- by -JV-
Fotbal

Starý známý Alfredo di Stefano právě podepsal nejpohádkovější smlouvu na celém jihoamerickém kontinentu.

Don Alfredo bude ve svých 42 letech trenérem klubu Boca Juniors, který je bezesporu nejpopulárnějším klubem v celé Argentině. A bude dostávat 3500 dolarů měsíčně.

Původně byl přizván, aby dělal takzvaného supervisora, to znamená nejvyššího dohlížejícího nad tréninkem a veškerou přípravou klubu. Byl mu však nabídnut bianco-šek, což znamená, že jenom on, a ne trenér D Amico může určit, kdo bude hrát a kdo ne. Boco Juniors totiž hrozí krize.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/alfredo-di-stefano#sigProId4373d51857

Důležité je, že Di Stefano byl znovu objeven pro kopanou, di Stefano, nejlepší fotbalista své doby, spolutvůrce slávy Realu Madrid, jeho věhlas potvrzuje I to, že byl v roce 1963 unesen venezuelskými partyzány z FLN. Tímto činem chtěli dát vlastenci světu najevo, že nebyli vyhlazeni.

Buenos Aires ho přijalo s otevřenou náručí, tedy velkými titulky ve všech novinách. Don Alfredo si uchoval koncepci, jako měl v době, kdy dirigoval neporazitelný Real. O tom sám praví:

“Hra se rozhoduje na hřišti, ne na černé listině během soustředění! Fotbalistova inspirace představuje osmdesátiprocentní zisk pro výkon celého mužstva, takže dvacet procent zbývá trenérovi, aby jimi doplnil, čeho je zapotřebí: fyzickou přípravu a nějaký ten smysl hry.”


O svých názorech na velké fotbalisty Don Alfredo prozradil:

“Největší světovou hvězdou všech dob a všech zemí byl Puškás: nikoliv Pelé, který je ovšem také gigantickým zjevem. Ale vedle něho bych ještě postavil takové virtuosy, jakými byli Ademir, Zizinho, Nilion Santos, Djalma Santos a Garrincha. Myslím, že uplynou ještě desítky let, než se znovu narodí takový hráč, jenž by se mohl rovnat Puškásovi.”


Argentinci září štěstím a nadějí. Očekávají totiž od Dona Alfréda zázrak – znovudobytí mezinárodní prestiže v kopané.pro blog sport antique sepsal -JV- Časopis GÓL, 17. Října 1968

nakoupit na fanzone.cz Monografie sportovců naleznete na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 49 krát
Označeno v :