Hokejová Slavia s posilami

Program ročníku 1972-1973 by Program ročníku 1972-1973
Hokej

Zahájení nové sezóny zastihuje hokejisty Slavie ve stadiu celé řady hráčských změn.

Měly by pomoci k udržení loňské výkonnosti, která vyvrcholila úspěšnými výsledky slávistů v kvalifikaci (na 2. Místě jen o bod za postupující Plzní). Slavia se chce umístit mezi prvními pěti oddíly. Znamenalo by to účast v nové připravované celostátní soutěži NHL, složené z českých a moravských klubů.


Hovoří trenér, zasloužilý mistr sportu František Tikal:

“Mužstvo doznalo podstatných změn. Odešlo šest hráčů – brankář Karpíšek, obránce Vopat s Kožmínem a útočníci Janovský, Straka a Libora – většinou do svých mateřských oddílů. Nově přišli golman Hronek z Jihlavy, který se bude střídat s Bartošem, z obránců košický Svoboda a plzeňský Kraft, jejichž partner budou Eysselt a bývalý dorostenec Dvořák, a do útoku Stejskal z Liberecké Dukly se Stehlíkem ze ZKL Brno. Společně se Slížkem budou tvořit první řadu, zatímco další dvě, vedené Trnkou a Davídkem, zůstanou v dosavadním složení – podobně jako obranná dvojice Michalička – Janouš. K dispozici budou ještě Perk, Brejník a naši odchovanci Micka s Veselým.


Celkově tyto změny znamenají zkvalitnění mužstva. Při jeho přípravě jsme se zaměřili především na zlepšení fyzického fondu, což vzhledem k náročnosti celé soutěže bude hrát svou roli. Favority letošního ročníku je třeba podle mého názoru hledat mezi týmy Ústí, obou libereckých celků, Chomutova, Hradce Králové a pražského DP ČLTK. K nim bychom se pochopitelně chtěli přiřadit i my.”

pro blog sport antique sepsalProgram ročníku 1972-1973, Sk Slavia Praha, lední hokej

nakoupit na fanzone.cz Sběratelské hokejové puky na: FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 41 krát
Označeno v :