S.K. Slavia- S.C. Corso (1906)
Foto Smith & Co., Curych

S.K. Slavia- S.C. Corso (1906)

Sport a hry, 1906 by Sport a hry, 1906
Fotbal

S.K. Slavia- S.C. Corso Berlin 13:1


Slavia potěšila své přátele, kterých se dostavilo k tomuto zápasu 2500, ukázavší dobrou hru ve forwardu a halvu. Postrádali jsme ovšem v ni zvláště odstíněných finess kombinačních, nedostatek tento byl však nahražen dobrým střílením, jež vysvětluje zdrcující porážku Corsa. Hosté od samého počátku hry byli zatlačeni v obranu, kterou přerušili jen několika málo útoky. Obrana Slavie za tohoto stavu věci neměla příležitosti k trainingu, bojíme se, že okolnost ta může mít neblahý vliv na výsledek vážných zápasů vysoké sezony.


Ve forwardu nahradil Úzký churavícího Jindru a ukázal kvality, jež vzbuzují pěkné naděje do budoucnosti. Vytrvalost jeho i Em. Bendy, kteří hráli druhý zápas odpoledne, zasluhuje zvláštního uznání, minulý týden jsme byli svědky podobné obětavosti (a vytrvalosti) Pulchertovy. Přáli bychom si, aby tento zjev, jenž znamená přepínání sil, se neopakoval.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/s-k-slavia-s-c-corso#sigProId074c24782e

Corso má výkop, neraduje se však dlouho míči. Domácí se usazují u brány berlínské, v 3. min. z centra Vaňkova dobývají rohu, který ihned opakován. V 6. minutě zahajuje Košek z podání Jennyho score 1. brankou. V 9. min. střílí Úzký mimo a po něm Jenny nad branku. V 13. min. se Corso bezvýsledně pokouší o útok levým bokem. V 16. min. 2 rohy SKS. 18. min. další roh. V 19. min. točí Košek míč do pravého rohu brány – 2. goal. 20.min. Corso se uvolňuje, ovšem ne na dlouho, neboť v 21. min. už dospívá útok červenobílých k bráně Jennyho nad bránu, v 22. min. odráží brankář hostí ránu Em. Bendy. V 24. min. roh SKS: V 27. min vstřeluje Košek po třetí. A po necelých 2 min. Jos. Benda krásně umístěnou ranou seznamuje míč znovu se sítí berlínskou – 4. branka. 31. min. Slavia zastavena pro off-side, kterýž osud po chvíli stíhá i jejího soupeře. 35. min. Košek, dobře obsluhovaný dobrými míči svých kolegů připojuje 5. úspěch. 36. min. rána Jos. Bendy nad. V 38. min. konečně Jeník dostává do rukou míč. Zjev u Slavie bohužel vzácný, dobrý shot halfbecka vidíme ve 39. min, kdy Milda s pomocí ochotné hlavy Backovy slavně scoruje – 6. branka. V 40. min se přihází obraně Corsa mrzutá věc, brankář i oba backs míjejí míč Vaňkem ošemetně centrovaný, což znamená 7. branku. V 43. min. Jos. Benda zavírá bohatý score prvé polovice 8. goalem.


Slavia .…8

Corso ….0


V druhé polovici sice Slavia značně povolila, avšak i toto, co zbylo z tempa první půle stačilo na pět branek. Corso bylo příjemně překvapeno zaznamenavší čestný goal, k němuž ovšem přišlo jako slepé kuře k zrnu. Úlohu osudu zastal ochotný Jeník. 1. min. znamená roh pro SKS. Několik okamžiků střídavé hry a opět roh pro SKS: V 8. min. levá spojka Corsa proráží obranou. Jeník chytá míč a chtěje se s ním pomazliti (neboť neví kdy jej zase dostane), otálí s odražením. Pravá spojka hostí nemá smyslu pro něžné pocity brankářovy a přiskočivší, vyráží mu míč rukou do brány – 1. goal Corsa. - V 11. min. Košek oplácí - 9. brankou. Ve 12.min. neuznán goal Bendův pro rozpor s pravidlem o offsidu. V 13. min. Košek posílá do brány míč jednou již od tyče se odraživší – 10. branka. V 18. min. odráží brankář míč Vaňkův a indisponovaný Jenny konečně také uvádí na svůj účet úspěch, jenž je v řadě 11tým. 20. min. roh SKS, jenž následují další dva. V 22. min střílí Milda brankáři do rukou, což se opakuje v min 24. 27. min. roh SKA. 32. min. ostrá rána Bendova jde těsně podle. V 34. min. si zajišťuje svůj podíl na výrobě Úzký 13. brankou. 35. min. offside goal SKS., 36. min. roh SKS. V 39. min. Jeník zakročuje, tentokráte míč odstraňuje v bezpečí. V 40. min brankář hostí paríruje ránu Jennyho. V 41. min. zkouší své střelecké štěstí Veselý.pro blog sport antique sepsalČasopis Sport a hry, roč. V., č. 7, 1906

nakoupit na fanzone.cz Historické sportovní fotografie zakoupíte na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 62 krát
Označeno v :