Skalní slávista, málokdo věděl o jeho znalostech

-alp- by -alp-
Zajímavosti

Setkával jsem se s různými lidmi i ve Slavii, kteří se holedbali svými encyklopedickými znalostmi o svém milovaném klubu.

Ovšem existoval či existuje člověk, kterého jsem neznal sice jménem, ale pod přezdívkou „Jirka tabulky“ nebo také Tabulkin. Myslím, že tehdy pracoval v podniku Barvy a laky působil mírně řečeno hodně nenápadně, ale i si trochu přivydělával tím (odměnou bylo většinou pivo, či více piv), co všechno o minulosti všech klubů Slavie věděl, zvláště pokud se tabulek týká. Když se ho třeba někdo zeptal na postavení pozemních hokejistek Slavie v nějakém roce naprosto jistě určil pořadí a někdy přidal i střelkyně. Pokud jde o fotbal, tak to bylo úplně bez šance, neb byl schopen odpovědět i na to, kolik hodin před zápasem se upravoval trávník a kdo to dělal.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/skalni-slavista#sigProId439f8877e9

Mnozí se ho snažili dostat, hrabali se v materiálech, které nebyly veřejně dostupné, aby mu pak položili „nezodpověditelnou otázku“, ale Jirka je vždy uzemnil. Tradovalo se, že snad jednou či dvakrát neznal odpověď a byl z toho velmi nešťastný a dlouho se z toho dostával. Nevím, jestli je ještě naživu, to bych si moc přál, možná, že by dokázal šokovat i velké znalce. Jak řekl jeden ze slávistů: „Jirka byl možná přesnější, než dnes internet“.pro blog sport antique sepsalPro blog Sportantique, Aleš Pohořal, 2020

nakoupit na fanzone.cz Staré sportovní reklamní materiály naleznete FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 85 krát
Označeno v :