Co už je zakřížkováno na sportce pražské Slavie
časopis Stadion

Co už je zakřížkováno na sportce pražské Slavie

-tah- by -tah-
Hokej

Říká se. Leccos se říká o areálu Slavie. Trvá to prý už dlouho. Ale pojďme se raději podívat tam, kde se ještě do nedávna rozkládala zahrádkářská kolonie a kde-na tréninkových hřištích pod tratí-bylo eldorádo vršovických kluků.

Ať se tedy říká, ale za poslední tři roky se s věcmi hnulo, jak se patří ku předu. A tak jsme nedávno mohli zaznamenat první křížek na sportce Slavie Praha IPS-Lední hokej.


„Náš stadion má sloužit hlavně mládeži. To není jenom heslo. Máme osm mládežnických družstev. V dorostenecké lize dokonce dvě. Lepší tréninkové podmínky pro ně, to je naše cesta, jak se dostat až do ….“

O ambicích hokejistů Slavie se snad ví, dejme však slovo ještě Jiřímu Barákovi, řediteli nového zimního stadionu. „A pak má sloužit veřejnosti. Ten starý stadion jsme už ani neuváděli do provozu. Byl by velmi nákladný. Snažíme se hlavně, aby na novém stadionu byly brzy dostavěny šatny pro veřejnost, aby náš nový led byl otevřen opravdu pro všechny.“

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/slavia-eden#sigProId4af4ff6bec

Tolik na vysvětlenou klukům a holkám, kteří zatím marně čekali s bruslemi před branami Edenu.

Brzy se budou zaznamenávat další křížky-odbíjená, košíková…sálové sporty, včetně tennisu. V nových tělocvičnách se čeká jenom na podlahy. Povrchovou krytinu „Pulastik“ dodají Holanďané. Tato hmota má sloužit i olympijskému Montrealu.

V květnu přijde k tělocvičnám nová hala. Vedoucím objektu haly a tělocvičen je Vilda Marzin. Znáte? Ano, trenér na výsost úspěšných fotbalistek. Donedávna. Důvodem jeho dobrovolné rezignace jsou úkoly, které přicházejí s novou funkcí.

Pojďme nahlédnou do nejbližší budoucnosti. „Procestoval jsem toho hodně, ale mohu potvrdit, že areál, který zde vzniká, nám mohou v Evropě závidět.“ Tolik Vilda Marzin.


Pohled z okna jeho kanceláře: rostoucí plavecký stadion-bazén, už toto léto by měl sloužit-je vytyčená atletická dráha… Obrovská oranice jenom napovídá, kde budou objekty pro házeno, pozemní hokej, lukostřelbu, několik fotbalových hřišť, prý nakonec dojde i na fotbalový stadion.

Vraťme se však do Prahy 10 dneška. Od té doby, co se obvod rozšířil tak, že-s trochou nadsázky-sahá až ke Kutné Hoře, je otázka dobudování komplexu ještě naléhavější. Však si obvodní národní výbor dal do svého volebního programu. A jestli bude postupovat alespoň tak, jak posledních třech letech-kluci a holky na nové sportovní eldorádo dlouho čekat nebudou.pro blog sport antique sepsal-tah-Časopis Stadion č. 7, ročník 23, 1975

nakoupit na fanzone.cz Starší ročníky časopisu Stadion na FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 133 krát
Označeno v :