Našim divákům – a vlajkonošům především

Zimní přestávka uběhla jako voda a opět se scházíme v Edenu my všichni, kterým červená a bílá barva Slavia přirostla navždy k srdci -

funkcionáři, bývalí i aktivní hráči, prostí fanouškové z Prahy i zdaleka i vy, kteří svými vlajkami pokaždé patříte nerozlučně ke kulise našeho hlediště.


Většina z vás to jistě myslí se Slávií upřímně, dovede povzbudit i ve chvílích, když už ostatní lámou nad mužstvem hůl, nikdy jste se nerozpakovali vydat třeba i v té největší nepohodě na některé hřiště soupeře, abyste i ta svými vlajkami a neúnavným povzbuzováním dokazovali, že nejvěrnější slávisté svoje mužstvo nikdy neopustí. Trpělivě jste dovedli snášet posměch i urážky některých domácích fanoušků, dokázali jste uznat, že soupeř byl lepší a smířit se s porážkou.


V poslední době jsme vedle uznání museli často slýchat o vás i řadu oprávněných výtek. I z vašich řad jsme slyšeli nejeden urážlivý výrok či skandování na adresu rozhodčího, i u nás byl soupeř vítán pískotem nevhodnými hesly. Cožpak si neuvědomujete, že i na ostatních hřištích, v Chebu, Ostravě či Košicích bijí pro barvy soupeře stejně zapálené srdce jako pro Slavii? Což si nespočítáte jednoduchou rovnici, že finance, které náš oddíl kopané.

Věřili jsme vám a chceme vám věřit i nadále. Vždyť všichni chceme totéž – aby Slavia opět “válela”, a abychom chodili do Edenu rádi a po úspěšném výkonu z Edenu ještě raději. Chceme pokračovat i nadále v tradičních besedách na hlavní tribune po zápase, kde se budete moci seznamovat s hráči i činovníky Slavie i s dalšími populárními osobnostmi – slávisty. Rádi odpovíme i na vaše dotazy a připomínky.


Budeme od vás požadovat na druhou stranu i pomoc. V tom, abyste zapomněli na falešné kamarádství, abyste nám pomohli vyloučit ze svého okolí ty, kteří nepřicházejí do hlediště za fotbalem a z čisté lásky ke svému klubu, ale chtějí i náš stadion zaměnit za arénu, za místo, kde chtějí vybít svoji zlobu, vášně a komplexy. A nezapomeňte na to, že i svými vlajkami reprezentujete svůj oddíl. Mějte je proto vždy čisté a vyžehlené, aby účel, pro který tyto symboly mají sloužit, nezměnil v pravý opak.


Vaše politickovýchovná komise, pořadatelská komise a výbor Odboru přátel Slavie
pro blog sport antique sepsalPoločas, 23. 2. 1981

nakoupit na fanzone.cz Fotbalové programy naleznete na: FANZONE
(1 Hlasovat)
Přečteno 492 krát
Označeno v :