K jubilejní sezoně S. K. Slavia (1906)
Slavia 1915

K jubilejní sezoně S. K. Slavia (1906)

Historie

Ve shonu sezony footballové, která znamená nadbytek událostí a tím ovšem i nedostatek místa u českého sportovního listu nebylo ani lze pozastaviti se, byť jen na okamžik a věnovati pozornost tak významnému momentu českých dějin footballových.


Pokládáme za zbytečno, ba nemístno jubileu Slavie věnovat stereotypní slavnostní článek. V českém sportu jsme se na štěstí emancipovali od podobných věcí, místo slov žádáme fakta, mluvě cifer svěřujeme nejraději úkol programátora, přímluvčího, obhájce, kritika a -chcete-li- i vychovatele české sportovní práce.

View the embedded image gallery online at:
https://sportantique.cz/jubileum-1906#sigProIde7c3de2f42

Neúnavný statistik Slavie Dr. Filip, nástupce prvního letopisce Slavie prof. Sladkého, sestavil přehled, který níže uveřejňujeme. Dr. Filip zvolil zajisté interesantní hledisko k 10letému dílu SK. Slavia, vzav za dělítko soupeře její seřadiv je podle zemí a národností. Dělítko nad jiné vhodné pro tak eminentně mezinárodní činnost, jakou Slavia v prvém decenniu svého footballu rozvinula. Přehled ukazuje, kolikrát podlehla, kolikrát zápasila nerozhodně a jaký jest celkový score.


pro blog sport antique sepsalČasopis Sport a hry, č.: 26, 1906

nakoupit na fanzone.cz Rarity a vzácné sběratelské kousky na FANZONE
(2 - počet hlasů)
Přečteno 562 krát
Označeno v :